Skocz do zawartości

Chleb Z Automatu Za Bardzo Kleisty - Pomóżcie!


anka24a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłam ostatnio automat do pieczenia chleba.

Chlebek razowy wychodzi mi super ale mam problemy z pszenno żytnim. Daje mąkę pszenną z zytnią w stosunku 1:1 (po 270 g) wody 250 ml maślanki 130 no i resztę produktów (drożdże zakwas w proszku itd)

Chlebek wyglądowo wychodzi super ładnie rośnie, ale jest chyba troche za kleisty, klei się do zębów Dołączona grafika troszkę rozwala przy smarowaniu.

Jak sądzicie czego daję za duzo (lub za mało? Dołączona grafika

Proszę o opinie!

Acha czy ktoś wie jaki typ ma mąka pszenna chlebowa?

Pozdrawiam

A może ktoś jakis ciekawe przepis na chlebek zaserwuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisach z automatow jest zawsze podana ilosc suszonych dtrozdzy a nie swiezych.Tak wiec 2 lyzeczki suszonych to nie to samo co swiezych.Swieze sa bardziej aktywne i starczaja na wiecej maki.Ale jak jest ich za duzo to tez niedobrze.Natomiast kazdy zakwas ma to do siebie ze chleb na nim powinien dlugo wyrastac.Czasy wyrastania w zadnej maszynie nie sa do tego przystosowane.Trzebaby wylaczyc maszyne i dac ciastu spokojnie rosnac. Jesli chcesz to zajrzyj na moja stronke,tam masz sporo przepisow na chlebki z maszyny(razem ze zdjeciami).Jest tez przepis na naturalny prawdziwy zakwas.Link w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia przeglądałam Twoje przepisy na stronce ale tam są strasznie duże proporcje, ni w ząb nie wiem jak to przełożyć do automatu (np ile tego zakwasu płynnego a nie w proszku). A czy moe być tak, że problem tkwi w za duzej ilości płynów? Moze zmniejszyć ilość wody i maślanki do tej proporcji mąki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia przeglądałam Twoje przepisy na stronce ale tam są strasznie duże proporcje, ni w ząb nie wiem jak to przełożyć do automatu (np ile tego zakwasu płynnego a nie w proszku).

A czy moe być tak, że problem tkwi w za duzej ilości płynów? Moze zmniejszyć ilość wody i maślanki do tej proporcji mąki?

Przegladnij moje przepisy od poczatku,czyli od maja 2008.Tam sa same przepisy na chlebki z maszyny i napewno nie beda duze proporcje.W ktoryms poscie jest tez przelicznik drozdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, znalazlam sklad zakwasu w proszku (przykladowo Delecty): zakwas w proszku:mąka pszenna,kwas cytrynowy i mlekowy, stabilizator: E516, emulgator: lecytyna, regulator kwasowości: E263 E516 - siarczan wapnia [Środek maskujący] [Środek ulepszający] [Środek wiążący]działanie przeczyszczające E263 - octan wapnia; [konserwant] [regulator kwasowości] nieszkodliwy Wychodzi z tego ze zakwas w proszku nie ma nic wspolnego z zakwasem na ktorym ma rosnac chleb.A Ty swoj gdzie kupilas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, znalazlam sklad zakwasu w proszku (przykladowo Delecty):

zakwas w proszku:mąka pszenna,kwas cytrynowy i mlekowy, stabilizator: E516, emulgator: lecytyna, regulator kwasowości: E263

E516 - siarczan wapnia [Środek maskujący] [Środek ulepszający] [Środek wiążący]działanie przeczyszczające

E263 - octan wapnia; [konserwant] [regulator kwasowości] nieszkodliwy

Wychodzi z tego ze zakwas w proszku nie ma nic wspolnego z zakwasem na ktorym ma rosnac chleb.A Ty swoj gdzie kupilas?

Ja swój kupiłam na allegro.

Izunia ja dziś zrobiłam pszenno zytni zmniejszyłam (nie duzo) ilość płynów i chyba wyszedł.

Ale chętnie bym robiła zakwas naturalny (na twojej stronce jest super opisane) tylko ile by go trzeba było dawać?

Bo w płynie to całkiem inaczej niz w proszku. A drozdzy jyz wtedy nie trzeba czy dalej trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zakwas jest mlody,czyli swiezo zrobiony (np. do 2 tygodni) radze zawsze dac troszke drozdzy, przykladowo 1/2 - 1 plaskiej lyzeczki.Potem juz nie trzeba.Ilosc zakwasu zalezy od ilosci uzytej maki i od tego jaki kwasny chleb lubisz.Ale jesli bedziesz kozystac z przepisow,to tam zawsze pisze ile trzeba go dac.Zakwas i tak musisz dokarmiac maka,wiec raczej Ci go nie powinno braknac.Jesli kiedys zrobisz wlasny zakwas to sprobuj uzywac do chlebow ciasta zakwaszonego (wyjasnienie tez na mojej stronce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.