Skocz do zawartości

Kto Ma Przepis Na Babkę Drożdżową?


Rekomendowane odpowiedzi

Przepis na babkę drożdżowa z blogu mojewypieki.Jest bardzo dobra puszysta i wilgotna. Robiłam ja z polowy składników .Polecam.

http://mojewypieki.blox.pl/2008/03/Baba-drozdzowa.html

A tutaj przepis z cincin ,który mam zamiar wypróbować na święta.

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=19726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tutaj przepis z cincin ,który mam zamiar wypróbować na święta.

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=19726

Wypróbowałam ten przepis, bo strasznie mnie zaintrygował, chociaż nie jestem specjalistką w drożdżowych wypiekach :D ale mimo wszystko babka była pyszna, choć muszę przyznać, że trzeba mieć cierpliwość, żeby ją zrobić :) nie wyszła tak jak bym chciała, bo nie za bardzo mi wyrosła, ale naprawdę bardzo smaczna była i to chyba prawda, bo została zjedzona jako pierwsza, także nawet okruszki po niej nie zostały :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałam ten przepis, bo strasznie mnie zaintrygował, chociaż nie jestem specjalistką w drożdżowych wypiekach :) ale mimo wszystko babka była pyszna, choć muszę przyznać, że trzeba mieć cierpliwość, żeby ją zrobić :D nie wyszła tak jak bym chciała, bo nie za bardzo mi wyrosła, ale naprawdę bardzo smaczna była i to chyba prawda, bo została zjedzona jako pierwsza, także nawet okruszki po niej nie zostały :D

K@sia,a u mnie totalna klapa.Stara lam się bardzo,ale wydaje mi się,ze maka jest temu winna. :) post-12664-1240116789_thumb.jpg

post-12664-1240116315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babka drożdżowa 30 dag mąki 5 dag drożdży 6 żółtek 10 dag cukru 1 cukier waniliowy Trochę ciepłego mleka 10 dag stopionego masła otarta skórka z 1/2 cytryny 1 łyżka smażonej skórki pomarańczowej tłuszcz do wysmarowania formy Drożdże rozetrzeć z jedną łyżeczką cukru (z tego który podałam w składnikach) i trochę z mlekiem. Gdy drożdże podrosną dodać do przesianej mąki, następnie dodać ubite żółtka z cukrem, wszystkie dodatki i na końcu stopione ciepłe masło. Ciasto wyrobić tak żeby było pulchne i miękkie. Wyrobione ciasto pozostawić w cieple do wyrośnięcia. Gdy podwoi objętość, nałożyć do formy dokładnie wysmarowanej tłuszczem. Pozostawić jeszcze na 15 min. w cieple. Wstawić do nagrzanego piekarnika o temp. 180* C. piec ok. 30 min. Sprawdzić patyczkiem, gdy jest suchy, ciasto jest dobrze upieczone. Z formy wyjąć po przestygnięciu. Marra babkę można polukrować. Jeżeli będziesz chciała to podam Tobie jak zrobić biały lukier. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@sia,a u mnie totalna klapa.Stara lam się bardzo,ale wydaje mi się,ze maka jest temu winna. :D

bona dlaczego klapa? Na zdjęciach Twoja babka całkiem smakowicie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.