Skocz do zawartości

Irys


andy8

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto znalezione w necie trochę przez mnie zmienione i jakiś czas temu wypróbowane. biszkopt: 5 jaj 1\2 szklanki mąki pszennej 1\2 szklanki mąki ziemniaczanej 3\4 szklanki cukru 1 1\2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 łyżka kakao masa: 2 gotowe kremy o smaku krówki z firmy Delecta 1\2 litra mleka 1 kostka masła oraz: 2 galaretki o dowolnym smaku puszka brzoskwiń Przygotować ciasto biszkoptowe z w\w składników na blaszkę 25\40 cm wylać większą połowę ciasta do reszty dodać 1 łyżkę kakao lekko wymieszać polać jasny biszkopt fantazyjnym wzorkiem-upiec Do zimnego mleka dodać 2 kremy krówkowe i ubić na sztywno masło utrzeć na puch i dodawać po łyżce kremu ucierając mikserem.Upieczony i ostudzony biszkopt przekroić na pół nasączyć sokiem z brzoskwiń i przełożyć kremem.Trochę kremu zostawić na posmarowanie wierzchu ciasta ułożyć pokrojone brzoskwinie i zalać tężejącą galaretką rozpuszczoną 750 ml wrzącej wody.Wstawić do lodówki. Zachęcam do wypróbowania mimo tego że krem jest na bazie kremu z torebki ciasto jest bardzo smaczne i domowe. :D :grin: :grin:

post-4386-1241729942_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Ciasto wygląda ładnie, kolorowo, ale czym ewentualnie można by zastąpić te gotowe kremy? Jakoś nie mam do nich przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola nie wiem może kremem budyniowym tylko że wtedy nie będzie to juz irys tylko biszkopt przekładany,może masa karmelowa bardziej by pasowała .Ja zrobiłam tak jak w przepisie i kremy gotowe nie są takie złe ale każdy woli co innego-pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Spróbuję z masą z nugatem, będzie miało troszeczkę inny kolor, trudno. Coś wymyślę. Kiedyś kupiłam jakiś gotowy krem i zraziłam się bardzo. Ale możliwe, że Delecta robi dobre kremy, wszak kupuję karpatkę i smakuje mi :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W sobotę robiłam ponownie to ciasto,krem krówkowy był pyszny puszysty,ciasto jako pierwsze zniknęło ze stołu,kiedy wczoraj spotkaliśmy się całą rodzinką.Nie obawiajcie się tego kremu w proszku nikt wczoraj nie rozpoznał że to był krem z torebki. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aniu upiekłam irysa wczoraj i stwierdzam ,że ciasto w smaku jest dobre i ładnie wygląda....chociaż obawiam się zawsze gotowych kremów. Miałam w trakcie pieczenia biszkoptu małą awarię z prądem i za bardzo mi nie wyrósł-ale ogólnie chyba :D nie wygląda żle. Pozdrawiam Cię i dzięki za szybki przepis.

post-3528-1264349677_thumb.jpg

post-3528-1264349765_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.