Skocz do zawartości

Problemy Baaardzo Początkującego Kucharza


Gość kajgon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem fajny przepis na spaghetti

Jak przyrządzić?

Sos:

1) Na oliwie smażymy drobno pokrojoną cebulę. Pod koniec smażenia dorzucamy rozdrobniony czosnek. Wszystko wrzucamy do gara przygotowanego na sos.

2) Na patelnię wrzucamy mielone mięso i podsmażamy je tak, aby przestało być surowe. Do gara.

3) Dusimy podlewając nieco wodą (bulionem) i rozdrabniając widelcem wszelkie zbite grudki mięsa przez 20 min.

4) Wrzucamy rozdrobnione pomidory, przyprawy, sól. Oczywiście idealne byłyby świeże pomidory, ale zimą nie jesteśmy aż tak wymagający. Nie żałujemy ziół w żadnym wypadku. Jeśli macie wino, teraz możecie je dolać. Dusimy 20 min.

5) Próbujemy. W miarę potrzeby dorzucamy smaku pomidorowego (koncentrat) i innych ingrediencji. Sos powinien być zawiesisty, wszystkie składniki dobrze rozdrobnione.

Gotowanie makaronu:

1) Gotujemy według czasu podanego na opakowaniu. Do gotującej wody oprócz soli wlewamy łyżkę oleju. Odcedzamy i nie przelewamy zimną wodą. To dosyć ważne. Podany natychmiast nie będzie się kleił. A sos będzie się lepiej trzymał klusek.

2) Do makaronu ugotowanego na później, po odcedzeniu wlewamy kilka łyżek oliwy.

Ja podejrzewam że to będzie dość zabawne, ale chciał bym po prostu dostać poradę: jak dla małego dziecka, które nigdy nie gotowało jak sie smaży to mięso, czy najpierw smażtyc mieso czy cebule, ile sie powinno je smazyc, ile dodawac wody ile oliwy zeby nie zrobić za żadkiego czy za gęstego i zeby nic nie spalić

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz tu przepis na spaghetti bolognese widzę. Ja robię tak: na 2 patelniach. na jednej smażę cebulę i czosnek w małej ilości oleju (nie zaszkodzi jak kupisz 1 paprykę i pokroisz w kostkę i dorzucisz do cebuli) i na drugiej mielone, też na niezbyt dużej ilości tłuszczu.Od kucharza w telewizji wiem, że najlepiej przyprawić olej już na patelni a potem wszystko do niego wrzucać. Tu najlepiej użyj soli i papryki, pieprzu raczej nie. Jak całe mięso zrobi się szare tzn że jest gotowe. Z resztą możesz spróbować. Potem mięso odcedzam z tłuszczu na sitku, żeby sos nie był zbyt tłusty. Jak cebula będzie miękka jak ją będziesz "przekrawał" łyżką na patelni to wtedy jest dobra (to samo z papryką), może to zająć jakieś 15-20 minut. Dołóż mięso i zalej bulionem (1 kostka na pół litra wody), lepiej kostka ważywna niż typowy bulion, przynajmniej moim zdaniem. Pogotuj to trochę na małym ogniu z przykrytą pokrywką. Dolej pomidory. Nie musisz używać świeżych pomidorów, koncentrat wystarczy. Dodaj trochę ziół (np. bazylii i oregano), ale nie przesadzałabym bo zioła mają mocny smak. Spróbój, jak ci smakuje to tylko zagotuj i gotowe, a jak nie to dopraw. Wskazówka: olej jest dobrze zgrzany jak jest na patelni rzadki jak woda i do takiego właśnie wszystko się wrzca. A co do makaronu to tak jak na opakowaniu plus jakieś 5minut, próbuj czy wystarczająco miękki. Jak już masz spaghetti na tależu to bardzo dobre jest jak utrzesz na nie trochę żółtego sera póki sos gorący :-D Dobra, mam nadzieję że przepis nie jest zbyt wyczerpujący :-D Chyba wszystko tu ujęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.