Skocz do zawartości

Jak To Zrobić, Proszę O Pomoc


Gość Meridol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Meridol

Witam Chciałbym przygotować coś typu owocowo-słodką potrawę. A mianowicie. Przygotować banana i oblać go sosem czekoladowym, bądź tofim. Ale by był gorący. Najlepiej czym to zrobić jakim sosem? i czy coś polecacie z owoców zrobić? Nie jestem jakims wielkim znawcą kuchni, ale chcialbym zrobić taką małą przekoskę z owoców(arbuz, banany, winogrona, jabłka może, czereśnie) Może to głupie co napisałem, ale ja sie nie znam a nie chce zmarnować potrawy. Czy mógłby ktoś proste i smaczne a zarazem fajnie skomponowane przepisy na owoce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem w stanie Ci pomóc. U mnie cieszy się popularnością sałatka owocowa. Bierzesz kilka owoców, ja najczęściej używam (z puszki) ananasów i brzoskwiń oraz (śweiżych) mandarynek lub pomarańczy, bananów, winogron, truskawek i w sumie wszystkiego innego co mi w ręce akurat wpadnie, typu melon czy arbuz. Możesz użyć jeszcze jabłek, ale żeby nie zbrązowiały to najlepiej gotowe kawałki skropić sokiem ze świeżej cytryny. Pokrój wszystko na małe kawałki i zalej jogurtem, najlepiej kokosowym albo waniliowym. Zamiast jogurtu można zrobić bitą śmietanę. Jak chcesz banany w czekoladzie to najlepiej pokroić je wzdłuż i zalać czekoladą (tabliczkę mlecznej czekolady rozpuścić z 2 łyżeczkami słodkiej śmietany, czym płynniejszą czekoladę chcesz tym więcej śmietanki lub mleka) ale dla mnie i tak nie ma nic lepszego niż banan w bitej śmietanie  :-D Ludzie chwalą jeszcze naleśniki z bananami jak chcesz banany na ciepło. 2jaja, 1szkl. mleka, 2łyżeczki cukru, szczypta soli i mąka do uzyskania konsystencji kwaśnej śmietany. Wszystko dokładnie wymieszaj, a potem obtaczaj banany w cieście i smaż na ciemno złoty kolor. Potem możesz odgrzać na patelni lub w mikrofali i zalać polewą czekoladową. Dobra, mam nadzieję, że odpowiedź jest dość wyczerpująca i że chociaż troszkę Ci pomogłam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.