Skocz do zawartości

Potrawa A'la Strudel


tysia_90

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia, siedząc w domku i starając się wymyślić coś "innego" do jedzonka wpadłam na pomysł strudla. Choć zazwyczaj robi się go na słodko, ja postanowiłam zrobić go z nadzieniem mięsno - pieczarkowym. Wyszło pysznie i zabrakło na dokładkę. Składniki: opakowanie ciasta francuskiego Wędlina w kawałku, najlepiej jakaś szynka ok 200 - 250g Pieczarki ok 200g cebula 2 szt (lub 1 duża) 2 ząbki czosnku sos czosnkowy (pierwszy raz robiłam go sama majonez+śmietana + ziłoa np.oregano, bazylia i naturalnie 2-3 ząbki czosnku) ser żółty gouda ok 150 g(najlepiej plastry) przyrawy warzywko(kucharek), papryka ostra, pieprz. Można doprawić po swojemu;) masło lub margaryna do smażenia. Przygotowanie: cebulke pieczarki i szynkę kroimy w drobną kostkę. Na rozgrzaną patelnię wrzucamy najpierw cebulkę i rozgnieciony czosnek ok 5 min zeby się zeszkliła. doprawiamy ją kucharkiem, pieprzem i ostrą papryką czy tez chili. następnie dodajemy pieczarki, i czekamy az nam się usmażą i nie bedą tzw. "surowe". Następnie dodajemy szynkę. wszystko razem smażymy ok 15 min. W między czasie doprawiamy i sprawdzamy czy czegoś nie brakuje;). W trakcie smażenia możemy przygotować sos. Ciasto francuskie należy wyjąć z lodówki przed samym nakładnaiem farszu!! Gdy jest ciepłe i nakladamy gorący farsz rozłazi się. Gdy farsz jest gotowy, wyjmujemy ciasto francuskie, i rozwijamy je na wcześniej nasmarowanej tłuszczem blaszce (najlepsze są balszki te standardowe od piekarnika, a nie te do ciasta). Smarujemy ciasto sosem, ale tak aby przy każdej krawędzi zostało trochę suchego ciasta. układamy na to ser w plastrach, jeden przy drugim. na ser nakładamy farsz, musimy to zrobić dość szybko i sprawnie zeby ciasto sie nie rozmiękło. na farsz pozostałą część sera (albo nie, w zależności od upodobań). Zawijamy w rulon (próbowałam w ślimaka ale nie wychodzi) od dłuższcej krawędzi. boki zagnaitamy zeby nie wypłynęło nam nic Wstawiamy do nierozgrzanego piekarnika na ok 25 min w temp 190 st. w rozgrzanym ok 15 min. Mój mężczyzna i tata zajadają się tym;). polecam z ketchupem:) Calą potrawę robi się koło 40 min. Mam nadzieje ze bedzie smakować i zagości na stołach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.