Skocz do zawartości

Sernik Z Jabłkami I Kruszonką Cynamonową


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Sernik to moje ulubione ciasto więc gdy tylko natknę się na ciekawy przepis, przy najbliższej okazji muszę go wypróbować :-D Ten znalazłam na innym forum; jest bardzo dobry, czuć w nim cynamon, który nadaje też pięknego aromatu podczas pieczenia. Warto spróbować :-D

Składniki:

Kruszonka:

- 15 dag masła

- 15 dag cukru + cukier waniliowy

- 1 żółtko

- 30 dag mąki

- płaska łyżeczka cynamonu

- ew. szczypta proszku do pieczenia (kruszonka będzie wtedy pulchniejsza)

Masło ogrzać do temp. pokojowej lub drobno pokroić zimne. Wymieszać z resztą składników i zagnieść w taki sposób , aby powstały duże grudki. 2/3 kruszkonki wysypać do natłuszczonej tortownicy o średnicy 26 cm, lekko przycisnąć. Piec wstępnie 10 minut w temp. 200 st.C.

Obłożenie:

- 8 dag margaryny

- 15 dag cukru

- 3 jaja

- 2 łyżki kaszy manny

- 1 aromat waniliowy lub cytrynowy

- 50 dag twarogu śmietankowego

- 40 dag owoców sezonowych (u mnie jabłka)

Jabłka pokroić.

Tłuszcz utrzeć z cukrem i 3 żółtkami. Dodać grysik , aromat i ser (śmietankowego oczywiście mielić nie trzeba). Z białek ubić sztywną pianę (ja dałam dodatkowo jedno białko , które zostało od kruszonki). Wymieszać delikatnie z masą serową. Połowę wyłożyć na podpieczony spód , następnie obłożyć owocami , przykryć resztą masy serowej i posypać pozostałą kruszonką. Piec ok. 40 minut w temp. j.w. Po ostudzeniu można posypać cukrem pudrem, ja oblałam polewą czekoladową.

Na zachętę wklejam fotki:

post-8290-1250439256_thumb.jpg post-8290-1250439329_thumb.jpg

post-8290-1250439402_thumb.jpg post-8290-1250439617_thumb.jpg

post-8290-1250439685_thumb.jpg post-8290-1250439738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuję za miłe komentarze.. ale po prostu musiałam wykorzystać jabłuszka, dlatego niedawno piekłam szarlotkę a teraz ten serniczek z jabłkami. Okazja była - dziś mój Tatko wrócił z Ukrainy po tygodniowym pobycie na Uniwersytecie i przywiózł dyplom - nominację profesorską :-D Więc ucztowaliśmy przy cieście. A staram się jak mogę, żeby sprawiać przyjemność Rodzinie, bo prawie dwa lata się z nimi nie widziałam.. Pozdrawiam Was serdecznie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.