Skocz do zawartości

Tacos


Kasia M.

Rekomendowane odpowiedzi

TACOS


post-15008-1252403309_thumb.jpg

SKŁADNIKI:
muszelki taco, kupisz w większych marketach (jak nie możesz znaleźć to placki tortilli też są dobre)
ok. 400 g mięsa mielonego wołowego (nie wieprzowego!)
1 duża czerwona cebula (pokroić wedle uznania i podsmażyć)
4 mniejsze ząbki czosnku (rozgnieść)
pikantny sos salsa ze słoiczka lub ok. 5 łyżek przecieru pomidorowego doprawionego  (ostra i słodka papryka, troszkę soli i zioła, np. bazylia, oregano itp. Nie dodawać pieprzu)
puszka czerwonej fasolki
po małej puszce groszku i kukurydzy
troszke tartego sera
kilka liści sałaty
oliwa do smażenia (nie za dużo)
ogórek kiszony (pokroić w plastry) - jako dodatek
sos czosnkowy (przepis na samym dole)


post-15008-1252403244_thumb.jpg

WYKONANIE:
Mięso smażyć na oleju aż zbrązowieje, po ok. 5 minutach dodać sos pomidorowy, czosnek i cebulę. Smażyć aż mięso zmięknie (ok. 15-20 minut), w razie potrzeby podlewać wodą.

post-15008-1252403255_thumb.jpg

Po tym czasie dołożyć opłukane: fasolkę, groszek i kukurydzę. Jeśli masz muszelki taco to w międzyczasie nagrzać piekarnik do 180 st.C (jak masz placki tortilli to podgrzać w mikrofali).

post-15008-1252403263_thumb.jpg

Potrzymać na małym ogniu jeszcze kilka minut i gotowe. Włożyć (puste) muszelki do piekarnika na ok 2-3 minuty.

post-15008-1252403288_thumb.jpg

Do każdej muszelki wkładamy liść sałaty i farszu tyle ile się da. Na to trochę tartego sera, kilka plasterków ogórka i polać sosem czosnkowym.

post-15008-1252403301_thumb.jpg

PRZEPIS NA SOS CZOSNKOWY:
2 małe ząbki czosnku (rozgnieść)
4 duże łyżki jogurtu naturalnego
mała łyżka majonezu
szczypta soli
opcjonalnie: posiekana natka pietruszki i koperek - ilość wedle uznania, nie polecam jednak zbyt dużo.

Wszystko dokładnie wymieszać i gotowe :)


SMACZNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Wczoraj zrobiłam tacos. Świetna przekąska:) Trochę ciężko się ją je bo nam farsz z tortilli uciekał (może za dużo nałożyłam)ale przynajmniej śmiesznie było:) Ja robiłam z mięsem wieprzowym bo wołowego nie lubię ale też było suuuuuper:)

No cóż, przyznam że do romantycznych kolacji Tacosy się nie nadają ;P Ja też zawsze przedobrzam z farszem, hehe. Cieszę się że smakowało i dziękuję za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.