Skocz do zawartości

Sosy Do Spaghetti


vogelka

Rekomendowane odpowiedzi

ja i moja rodzina bardzo lubimy spaghetti, oto kilka przepisów na sosy, które są wielokrotnie wypróbowane i pyszne: sos serowy: składniki: 10 dkg masła 10 dkg ementalera 5 dkg rogueforta 20 dkg łagodnego miękkiego sera żółtego 1/2 szkl. słodkiej śmietany 2 łyżki przyprawy do spaghetti jak zrobić: W rondlu roztopić masło, dodać sery pokrojone w kostkę. Topić je na wolnym ogniu, dodać przyprawę, śmietanę wymieszać. Trzymać w cieple. Makaron wymieszać z sosem serowym. Potrawę podawać bardzo gorącą. sos z kiełbaską: składniki: 30 dkg kiełbasy 1 kg pomidorów 1 cebula 2 łyżki oleju 1 szkl. bulionu 15 dkg żółtego sera 1 łyżeczka czosnku granulowanego 3 - 4 łyżeczki przyprawy do spaghetti jak zrobić: Cebulę drobno pokroić. Obraną ze skórki kiełbasę rozgnieść widelcem. Całość podsmażyć na oleju. Pomidory obrać ze skórki, rozgnieść i dodać do kiełbasy. Dolać bulion i dusić ok. 15 min. Po 10 min. dodać przyprawę i czosnek. Ugotowany makaron polać sosem i posypać startym serem. sos neapolitański: 1 łyżka oliwy 50 g masła 3 jaja 250 g żółtego sera sól papryka słodka mielona jak zrobić: Do garnka z makaronem dodać masło lub oliwę, dobrze podgrzać, pod koniec wbić cale surowe jajka, trzymać jeszcze chwilę na ogniu, stale mieszając Wyłożyć spaghetti na talerz, posypać startym serem i mieloną papryką sos pieczarkowy: 5 łyżek oliwy lub oleju 5 łyżek masła lub margaryny 2 posiekane cebule 50 dkg posiekanych pieczarek (lub susz pieczarki) 2 - 3 roztarte ząbki czosnku sól pieprz czarny, mielony 50 dkg pomidorów sparzonych, obranych oregano bazylia utarty ser żółty jak zrobić: Masło i oliwę rozgrzać w garnku o grubym dnie, włożyć cebulę, mieszając smażyć, aż będzie szklista. Dodać pieczarki, czosnek, sól, pieprz, wymieszać, dusić przez 10 min. często mieszając, włożyć pomidory i oregano, bazylię, dusić pod przykryciem przez pół godziny kilkakrotnie mieszając. Ugotować makaron, po wypłukaniu i ogrzaniu przełożyć do miski. Polać sosem, duża grudkę masła położyć bezpośrednio, posypać serem. sos carbonara 10 - 15 dkg boczku wędzonego 2 średnia cebule 1 opakowanie śmietany 1 żółtko ok. pół paczki makaronu jak zrobić: Ugotować makaron (do wody dodać troszkę oliwy z oliwek), pokroić boczek i cebulę w kostke. Wrzucić boczek na patalnie, jak wytopi się trochę tłuszczu wrzucamy cebulę i całość smażymy, aż boczek będzie trochę rumiany, a cebula zeszklona. Następnie bierzemy śmietane, ja zazwyczaj używam 12%, bo to danie samo w sobie jest bomba kaloryczna, ale danie tym smaczniejsze im tłustsza śmietana. Żółtko należy dobrze roztrzepać w śmietanie. Na patelnie wrzucamy makaron i wszystko zalewamy śmietaną (którą doprawiamy pieprzem i solą), całość mieszamy, aż smietana zgęstnieje i zacznie oblepiać makaron (nie powinna być w stanie zupełnie płynnym, ale też nie może być zbyt sucha). tych przepisów jest dużo w necie, ja je wypróbowałam i nie żałuje, pycha, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.