Skocz do zawartości

Co Na Halloween?


Tulsa

Rekomendowane odpowiedzi

Tulsa mam takie samo zmartwienie kompletnie nie wiem co mozna przygotowac na ten wieczor. Tym bardziej, ze Ja z rodzinka mieszkamy w Anglii a tu te swieto obchodzi kazdy ;) Równiez prosze o ciekawe propozycje ;) i jak dla mnie moze byc cos skomplikowanego ;p I cos slodkiego. Dodam jeszcze, ze w piatek równiez odchodze z pracy na urlop macierzynski i tam tez musze cos przygotowac ;) I tak za jednym razem moge cos upichcic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Maluszka. ;) Będziesz miała córcię czy synka? Ja strasznie marzę o dzieciach,ale kandydata na tatę niestety brak. ;) ;)

Wczoraj szukałam trochę na Allegro i znalazłam tą stronę: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6124133 . Co prawda,są tam głównie foremki,dekoracje,itp.,a nie przepisy,ale i tak skorzystałam i zamówiłam trochę. Są to produkty tej firmy z USA,polecam: www.wilton.com .Ale,że mieszkasz w Anglii (masz ułatwienie),więc może gdzieś tam są sklepy,gdzie można kupić ich produkty,i nie jesteś zmuszona zamawiać wszystkiego przez internet,jak ja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny maliny nie wiem czego oczekujecie przekasek czy dan glownych ale sypne kilka propozycji jesli Was cos z nich zainteresuje to napisze o tym wiecej jak nie, nie ma problemu,wiecej czasu dla siebie ;) zatem: kotleciki a'la kebab na patyku od szaszlyka, tarta cebulowa z serem zoltym,placek ziemniaczaany z serem mozarella (jeden wielki, kroic jak torcik), tortilla z farszem pokrojona pozniej w plastry(jak rolada), jajka z majonezem inaczej czyli a,la salatka, slimaczki z ciasta francuskiego z serem i szynka, mozarella w karecie czyli w chlebie tostowym (pycha!), kulki z tartego sera z oliwka, feta w bekonie (jest w dziale przekaski, pyszna i ladnie wyglada, mozna posypac pokrojonymi w kostke pomidorami) , ser camembert z ziolami lub zurawina z bagietka, kanapeczki z bagietki na cieplo,tort kanapkowy (sluze zdjeciem), salatka z oblednym sosem (majonez +serek danio) moze wystarczy, jesli ktos bedzie chcial pokaze jak zrobic pajaka z oliwek, bo przeciez to na halloween, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wszystkiego po trochu. ;) Dziękuję za propozycje i oczywiście poproszę bardziej szczegółowo. Bedę wdzięczna za wszystkie rady,zwłaszcza,że ja w kuchni dopiero powoli się rozkręcam i póki co,stawiam na proste dania (nie jestem ekspertem). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale napisalam propozycje i teraz jak ktoras z nich Cie (Was) interesuje to opisze ja dokladnie, nie jestem w stanie teraz opisywac wszystkie przekaski

a moze taka propozycja bedzie odpowiednia, latwo sie robi a na halloween jak najbardziej

http://odkryciakulinarne.blogspot.com/2008...we-paluchy.html

zobacz tez tutaj http://www.inspirander.pl/gotowanie/przepisy-na-halloween

jest tego sporo, wystarczy poszukac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prosze bardzo:

tortilla :1 tortila (kupowana), almette z ziolami, salata, kilka plastrow salami lub szynki

tortille posmarowac serkiem, na to salata, moga byc tez inne warzywa (kukurydza, szczypior), zawinac w folie i na godzine do lodowki, przed podaniem odwinac z folii i pokroic na plastry, jak rolade.

mozarella w karecie: 4 kromki tostowego chleba, 2plastry mozarelli, moga byc tez 2 plastry szynki (niekoniecznie), natka pietruszki, jajko sol pieprz, maslo do smazenia.Miedzy dwie kromki chleba wlozyc plaster mozarelli (szynka), posypac natka pietrzuszki, polozyc druga kromke chleba, jajko rozbeltac dodac troche soli i pieprzu, maczac w tym kanapke i smazyc na rozgrzanej pateni z obu stron, mozna jeszcze obtaczac w mace(ja tak nie robie)

tarta cebulowa: ciastem francuskim wylozyc forme do tarty razem z brzegami (mozesz tez zrobic ciasto kruche), na patelni podsmazy 4-5 cebul, przyprawic sola pieprzem tymiankiem, ostudzone wylozyc na ciasto, 3 jajka rozbeltac, dodac troche smietany i starty ser zolty, wylac na ciasto, posypac jeszcze serem i piec ok 40 min w 180 st.

kebab http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...t=0&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna uzyc kazdego typu philadelphia lub topionego ma byc taki ktorym posmarujesz tortille i ktory Ci smakuje

dziewczyny zadbajcie tez o wystroj, moze wydrazcie jakas dynie z oczami i w srodek wstawcie swieczke a co przeciez to halloween ;)

http://blog.konieczny.be/2005/11/11/hallow...dynie-poradnik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.