Skocz do zawartości

Makaroniki Słonecznikowe


winiusia

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj stworzyłam nowy przepis na dietetyczne makaroniki ze słonecznikiem Składniki: 2 białka 200 g słonecznika łuskanego 50 g fruktozy ( jak ktoś się nie odchudza może być cukier) Białka ubić, dodać rozdrobniony słonecznik i cukier. W oryginalnym przepisie który modyfikowałam na ta ilość ciasta było 100 g cukru, jak dla mnie to za dużo, tym bardziej, że fruktoza jest od cukru słodsza. Piekłam ok 15 min w temp 160 stopni, bez termoobiegu. Wyszły super tylko trochę mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witaj :smile:

Skusiłam się na Twój przepis :arrow: makaroniki wyszły rewelacyjne :biggrin:

post-8-0-14979300-1326878998_thumb.jpg

Bardzo szybko się je robi i super pomysł na wykorzystanie białek. Ja właśnie zrobiłam sobie ciasto na faworki/róże karnawałowe, ciasto włożyłam do lodówki, aby się chłodziło, a w tym czasie zabrałam się za białka, które mi zostały i zrobiłam z nich właśnie te makaroniki :smile: Ja dodałam do nich zwykły cukier, z podanego przepisu wyszło mi 30 sztuk makaroników.

W podobny sposób zrobiłam też inne makaroniki m.in. z dodatkiem pestek z dyni i z otrębów - wyszły równie smaczne :smile:

Dzięki za pomysł i pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: co dalej po ubiciu białek? :) Gdy mam już gotową masę, nakładam łyżką na formę wyłożoną papierem, wysmarowaną tłuszczem czy jeszcze w inny sposób? Dziękuję z góry za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładałam łyżeczką, na formę wyłożoną papierem, i zauważyłam że z tej formy, na której ułożyłam ciasteczka i od razu włożyłam do piekarnika i piekłam, to ciasteczka ładnie odeszły. Natomiast ciasteczka, które czekały w formie na pieczenie (bo piekarnik był zajęty), to po upieczeniu trochę nie chciały odejść. (Nie wiem o co tu chodzi :blink: ) A trzecią formę posmarowałam grubą ilością margaryny, wtedy po upieczeniu ciasteczka bardzo ładnie odchodziły. Troszeczkę się też rozlewają podczas pieczenia, więc nie należy ich za blisko układać, powodzenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko dziękuję za odpowiedź i Twoje uwagi :) No, to na Dzień Babci i Dziadka oprócz kruchych ciasteczek z jabłkami będą też makaroniki :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko kruche ciasteczka z jabłkami piekę już od dawna, ale nie zmaieszczałam dotąd przepisu.. hmm.. a może to dobry pomysł, żeby się nim podzielić :) Bo to takie ciasteczka dietetyczne, dla diabetyków, na fruktozie i z mąką kukurydzianą lub ziemniaczaną wymieszaną z pszenną.. i z bezcukrową czekoladą.. Może komuś przypadną do gustu.. Ok, zamieszczę przepis jutro albo jeszcze dziś, ale trochę później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.