Skocz do zawartości

Czerwony Kapturek


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis z "Ciasta na stół". Biszkopt 6 jajek szklanka cukru 1 cukier waniliowy szklanka mąki pszennej 1,5 łyżeczki mąki ziemniaczanej 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia 2 łyżki oleju 2 łyżki kakao wiórki kokosowe Białka ubić na sztywną pianę i cały czas ubijając , stopniowo dodawać cukier, cukier waniliowy i po jednym żółtku. Dodać mąkę z proszkiem do pieczenia i delikatnie wymieszać. Następnie dodać olej i ponownie wymieszać. Ciasto podzielić na dwie części i jedną przelać do natłuszczonej formy. Do drugiej części ciasta dodać kakao, dokładnie wymieszać i wylać na jasne ciasto w formie. Całość delikatnie posypać wiórkami kokosowymi i piec 30-35 minut Masa serowa 1/2 l śmietany tortowej 36% około 50 dag homogenizowanego serka waniliowego 5 dag cukru 2 małe cukry waniliowe 3 opakowania " Śmietan - fiksu" Śmietanę ubić ze "Śmietan - fiksami", podczas ubijania dodając cukier i cukier waniliowy. Następnie dodać serek waniliowy i dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną masę wyłożyć na wystudzone ciasto. Dodatkowo 2 galaretki wiśniowe wydrylowane wiśnie sok z wiśni Do soku z wiśni dodać wody tak, aby uzyskać 1/2 litra płynu - ja dodałam żeby uzyskać 3/4 litra i przyrządzić galaretki. Wierzch ciasta posypać wiśniami, a następnie zalać tężejącą galaretką.

post-2336-1258915528_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie...nastepna bomba kaloryczna, jak tu mozna nie przytyc :D wczoraj pieklam jedno ciasto a dzisiaj pokusilam sie na Twojego Keksa...uwielbiam ten przepis. Halinko , ciacho wyglada wysmienicie, na pewno wyprobuje, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko dziękuję, ja je piekłam w tortownicy o średnicy 30 cm. Ta bomba kaloryczna jest bardzo smaczna. W kolejce mam do zrobienia delicje apsik, poduszki i do dodania przepis, wpierw go muszę wypróbować. Pierniki zrobię dwa tygodnie przed świętami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale apetyczny ten czerwony kapturek nic tylko się w wilka zmienić i go schrupać a tak na poważnie to mam Halinko pytanie czy ta masa jest ścisła czy dobrze się kroi tzn czy nie wymaga dodania żelatyny?Najfajniejsze jednak jest to że Halinka znów robi piękne wypieki i dzieli się nimi z nami. Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko piękne ciasto i bardzo ciekawy przepis.. już spisany i na pewno kiedyś upiekę :D Bardzo lubię serniki i wszelkie ciasta z masą serową więc dla mnie super :) Pozdrowienia Halinko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu przed wypróbowaniem wpierw analizuję przepis. Ciasto się bardzo dobrze kroi łącznie z masą. Masa jest ścisła, ciasto musi być cały czas w lodówce. Myślałam żeby zamiast śmietan - fiksu dodać żelatynę. Aniu jakby masa była luźnej konsystencji to od razu bym doradziła żeby w zamian śmietan - fiksu dodać żelatynę. Obawiałam się dodając żelatynę że jak wyłożę wiśnie mogą się podczas krojenia nie trzymać całości, cały wierzch gęsto wyłożyłam wiśniami. Wywnioskowałam że autorka rozpuściła galaretki w za małej ilości płynu, ja zwiększyłam, nie wiem co Wy o tym sądzicie. Galaretka nie pokryłaby wiśni i by za bardzo była sztywna. Kingo posiadasz wyjątkową zdolność nie tylko w tej dziedzinie, podziwiam i gratuluję. Serdecznie Was pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko wiem że zanim podasz przepis sama go najpierw testujesz wolę jednak zawsze zapytać bo zawsze mam obawy co do tych mas ,na zdjęciu widać że ciasto ładnie się trzyma ale tylko Ty Halinko mogłaś odpowiedzieć na moje pytanie za co bardzo Ci dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja jak mam jakieś watpliwości na różne tematy to też proszę o poradę. Przez udzielenie porady jestem pewna że dobrze postępuję. Bywa i tak że mimo poradzenia mam inne zdanie to obstaję przy swoim i danej osobie nic nie mówię. Ja mas też nie lubię jak są za luźnej konsystencji, a zdarzyło mi się już takie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.