Skocz do zawartości

Ciasto Orzechowe Z Kremem Karmelowym I Czekoladą


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Basiu Droga!!! Odpisuję dopiero teraz, ponieważ w weekend miałam zajęcia na studiach doktoranckich i wróciłam dopiero wczoraj przed północą. Ogromnie się cieszę, że spodobał Ci się ten przepis :D Dziękuję za miłe słowa! Co do mąki bezglutenowej, to myślę, że nie wpłynie za bardzo na smak ciasta, a przynajmniej nie powinna go zmienić na tyle, by ciasto nie było smaczne. Mam dwie siostry na diecie bezglutenowej... od dzieciństwa chorują na fenyloketonurię.. moja Mama zawsze na święta piekła dla sióstr specjalne ciasta, tzn. z mąki, którą toleruje ich organizm. Mam sporą literaturę na ten temat i bardzo dużo książek kulinarnych z przepisami na dania dla osób na diecie bezglutenowej. Jeśli chcesz, mogę zajrzeć i wybrać jakieś specjały na święta i wówczas przepisy podam Ci na prywatną pocztę :) Basiu to żaden dla mnie problem!!! Serdecznie Cię tymczasem pozdrawiam i jszcze raz dziękuję za zainteresowanie ciastem zaproponowanym przeze mnie :) P.S. Wielka to dla mnie radość, że chcesz uraczyć swoich gości właśnie tym wypiekiem :) Mam nadzieję, że spełni Twoje oczekiwania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kinga,bardzo byłabym Ci wdzięczna za nadesłanie paru przepisów dla bezglutenowców,bo najczęściej wtedy piekę albo jakiś sernik bez ciasta (czyli bez mąki),albo bezy :/ A tak,zaskoczyłabym gości czymś nowym. P.S.Mam nadzieję,że wyjdzie mi równie wspaniałe jak Tobie.Pozdrawiam Cię gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu niezmiernie cieszy mnie to, że ciasto będzie gościło na Twoim świątecznym stole!! Mam nadzieję, że spełni Twoje oczekiwania i będzie smakować rodzinie :-( Miłego dnia!

Kingo,z pewnością podzielę się z tobą wrażeniami,bo zrobię twoje ciasto na święta,na pewno :-D milego dnia i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Basiu Kochana przykro mi, że nie mogłam odpisać i wysłać Tobie przepisów dla osób na diecie bezglutenowej. Widzisz, dzień po tym jak napisałaś, musiałam niespodziewanie iść do szpitala i spędziłam w nim 3 tygodnie. Teraz jestem w domu tylko na święta i w niedzielę wracam do szpitala jeszcze na 2-3 tygodnie. Przepraszam, że tak to wyszło. Mam jednak nadzieję, że kiedyś upieczesz to ciasto i będzie Ci smakowało. Teresko Twój wypiek wspaniale się prezentuje! Dziękuję za wypróbowanie przepisu.. a co do spodu ciasta, to myślę, że rzeczywiście biszkoptowe byłoby lżejsze i może bardziej odpowiednie dla tego ciasta... niemniej mojej rodzince smakowało w wersji, jaką podałam w przepisie. To rzecz gustu. Halinko Droga, Tobie również bardzo dziękuję, że odpowiedziałaś w moim imieniu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę spokojnych i przede wszystkim zdrowych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinguś,kochana...mną się nie przejmuj.Myśl przede wszystkim o sobie i powrocie do zdrowia,czego Ci z całego serca życzę. Jeszcze sporo okazji do pieczenia przed nami,a wtedy będę czekac na Twoje na pewno wspaniałe przepisy. Plany się zmieniły i to my pojechaliśmy w gości,odpadło mi więc gotowanie i pieczenie większej ilości potraw.Upiekłam jedynie "piernik-kwiatek",który na naszym świątecznym stole jest co roku. Pozdrawiam Cię serdecznie i jeszcze raz zdrówka życzę :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu bardzo Ci dziękuję! Już czuję się znacznie lepiej. Mam nadzieję, że szybko wyjdę ze szpitala już na dobre, bo widzę wiele nowych, ciekawych przepisów do wypróbowania :-D Sama też mam jeszcze sporo przepisów, których chyba nie sposób wykorzystać przez lata.. bo wciąż pojawiają się nowości... Postaram się po powrocie zamieścić choć kilka na Smacznym. Basiu pozdrawiam ciepło i życzę miłego dnia! I jeszcze raz dziękuję za zrozumienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Asiek czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia i mam nadzieję, że ciasto smakowało :grin: Dzięki, że skorzystałaś z mojego przepisu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie upiekłam wtedy tego ciasta,ale w tym roku właśnie je wybrałam jako jedno z ciast na Święta. Zrobię jednak według wskazówek Kingi,jako że pierwszy raz je będe robic i nie wiem czy chciałabym coś zmienic. Proszę jedynie o odpowiedź-mam gotową mleko gotowane w puszce 390 g.Wystarczy do kostki masła (200 g)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Basiu, bardzo się cieszę, że upieczesz właśnie to ciasto. Co do mleka w puszcze - myślę, że w zupełności wystarczy :) Powodzenia w pieczeniu i trzymam kciuki, aby smakowało :) Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.