Skocz do zawartości

Protal Menu


Andzia1

Rekomendowane odpowiedzi

Faza P

Śniadanie

Kawa/herbata z mlekiem

Serek wiejski, kilka plastrów szynki drobiowej

chlebek otrębowy

Obiad

Placki z piersi (pierś drobniutko pokrojona, do tego jajko, odrobina mąki kukurydzianej, majereanek, czosnek, soł, pieprz, usmażone na teflonie) z sosem pomidorowym (na kostce warzywnej, zmiksowane pomidory z puszki z ziołami i łyżeczka serka chudego.)

Kolacja

jajecznica na szynce drobiowej

w tej fazie pomidorow niwe wolno!!!!tylko p+w...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

FAZA PW

śniadanie

Kawa, herbata ziołowa

chlebek otrębowy 3 kromeczki z 3 plastrami piersi z kurczaka,

serek wiejski 3% ze szczypiorkiem i pomidorem

obiad

kapusniak z udźcem z indyka: ćwiartka białej kapusty, marchew, seler, por, pietruszka, kilka suszonych grzybow, mięso z uda pokrojone w kostke, to wszystko ugotowane z rosołkiem grzybowym i doprawione koncentratem pomidorowym, pieprzem, wegetą.

Kolacja

Sałatka z krewetek (mój M mnie nia uwodził ...)

Krewetki (mogą być mrożone, ale lepsze takie w zalewie czystej)

1/2 małej sałaty lodowej

kilka rzodkiewek

ogórek

2-3 pomidory

2-3 jajka na twardo

oliwki - w oryginale jest cały słoik, ale cóż... dałam 3 sztuki pokrojone tylko jako przyprawę.

Sos: majonez protalowy + koncentrat pomidorowy+kilka kropli octu winnego+odrobinka pasty paprykowej - ilość zależna jest od tego ile jest sałatki.

Pomidory obrać ze skórki i wydrążyć nasionka, to samo z ogórkiem, pokroić razem z reszta warzyw, dodać pokrojone jajka, odsączone krewetki, sos i - smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze menu - faza B + W :

- I śniadanie - otrebianka na chudym mleku + szklanka herbaty z cytryna

- II śniadanie - 1 bułeczka dukanowego chlebka z dużą ilością tatara, cebulką i korniszonkiem pokrojonym w kosteczkę

- obiad - miseczka zupy-krem z dyni z łyzka jogurtu chudego oraz gotowana gicz cielęca z surówka z kapusty

- podwieczorek - 1 serek homogenizowany chudy waniliowy albo jogurt owocowy

- kolacja - 1duży pomidor bez skórki z jogurtem i szczypiorkiem

- przez cały dzien dzbanek zielonej herbaty (1,5 litra), rano kawa i około litra wody minerlnej niegazowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny , jak wiecie jestem w fazie uderzeniowej i tak sobie Was podczytuje i mam metlik w glowie , a mianowicie chodzi mi o to , czy bedac w tej fazie mozna uzywac korniszonow i cebuli-tej najzwyklejszej np.zeby zrobic roladki z piersi kurczaka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze menu - faza samych BIAŁEK :

- I śniadanie : otrębianka + szklanka zielonej herbaty

- II śniadanie : serek ziarnisty chudy ze słodzikiem i cynamonem + 2 kubki kawy

- obiad : potężny talerz flaczków wołowych na wywarze z kurczaka + 2 dukanowe bułeczko-mufinki + szklanka herbaty

- podwieczorek : jogurt owocowy light + szklanka zielonej herbaty

- przegryzka : kilka paluszków krabowych surimi ( zamiast chipsów lub słodyczy...)

- kolacja : sałatka z 1 jajka+1 korniszon+1/2 wędzonego pstrąga + jogurt z łyzeczką musztardy+ szklanka herbaty

- w ciągu dnia dużo wody przegotowanej z plasterkiem cytryny ( bo mineralna mi zimą nie wchodzi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze menu - faza samych BIAŁEK :

- I śniadanie : tradycyjnie otrębianka na chudym mleku (jestem juz od niej uzalezniona...) + kawka

- II śniadanie : sałatka z wędzonego łososia z sokiem z cytryny i korniszonem pokrojonym w kostkę + 1 bułeczko-mufinka z dukanowego chlebka

- obiad : udko kurczaka pieczone w żaroodprnym naczyniu, bez skóry

- podwieczorek : serek chudy homo waniliowy + kawałek piernika protalowego + kilka łyżek nutelli light

- kolacja : biały chudy ser twarogowy z jogurtem + szczypior, dwa du ze kabanosy drobiowe

- dużo wody przegotowanej z cytryną i zielonej herbaty w ciągu dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej fazie pomidorow niwe wolno!!!!tylko p+w...

I tu się mylisz...W nowej książce Dukana jest wyraźnie napisane że w fazie uderzeniowej,a tym samym w fazie naprzemiennej na czystych białkach dozwolone są pomidory z puszki i koncentrat pomidorowy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FAZA SAMYCH BIAŁEK ( P)

- śniadanie : jajecznica z 2 jaj na mleku (1,5%) z odrobiną szczypiorku + do picia kubek mleka albo kawy z mlekiem

- II śniadanie : placuszki otrębowe z serkiem ziarnistym (doprawionym słodzikiem i cynamonem albo sola i pieprzem)

- obiad : filet z dorsza w folii z sosm czosnkowym

- podwieczorek : kefir owocowy 0% (duża butelka)

- kolacja : plędwica drobiowa ( 6 plastrów) z 1 bułeczką - mufinką z Dukanowwego chlebka + 2 korniszony

- w trakcie dnia oczywiście duuuuzo herbaty zielonej, czarnej i duuuuużo wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza uderzeniowa (P)

Śniadanie:

placuszki Dukana i jajecznica z 3 jaj z cebulką i 3 plastrami drobiowej polędwicy

II Sniadanie:

usmarzony na wodzie cała pierś z odrobiną przecieru pomidorowego

Obiad: (w pracy)

100g paluszkow surmi, 250g chudego twarogu z jog nat 0%

Kolacja:

2 podudzia wedzone z kurczaka (bez skóry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ja też dorzucę coś od siebie ;) Faza P Śniadanie: omlet z surimi (surimi ciachamy, wrzucamy na patelnię beztłuszczową. Jajka ubijamy z chudym mlekiem, przyprawiamy, wylewamy na pokrojone surimi. Modlimy się, żeby wyszedł omlet, a nie jajecznica, jak Paciejce, której się nie chciało porządnie ubić jajek) II śniadanie: ćwiartkę twarogu białego chudego mieszamy z puszką tuńczyka w sosie własnym. Lepsze, jak dodać szczypior, ale nie miałam akurat. Obiad: Pierś z kurczaka duszona w jogurcie i ziołach: efekt radosnej i nieskrępowanej twórczości, więc ciężko mi przybliżyć proporcje :D Kolacja: tatar z łososia (wędzony łosoś przepuszczony przez maszynkę, zmieszany z żółtkiem, pieprz) Coś czuję, że cholesterol to będę miała kiepski po tych wszystkich jajcach :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to możne i moje pomysły(P) się przydadzą : - 2 kanapki z otrębowego chlebka z plastrem pieczeni z indyka + kawa z mlekiem i słodzikiem, - paczka serka wiejskiego ze szczypiorkiem, - 4 szt. kotlecików drobiowych w sosie jogurtowo - chrzanowym + korniszon, - serek homogenizowany ze słodzikiem i 1/2 łyżeczki odtłuszczonego kakao, woda, woda, woda....... na jutro planuję : - omlet z białek z plasterkiem szynki z indyka+ kawa z mlekiem i słodzikiem, - rosołek z lanymi kluskami i koperkiem, - kluski leniwe z cynamonem i otrębami, - budyń waniliowy z jogurtem naturalnym no i oczywiście : woda, woda, woda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.