Skocz do zawartości

Sernik Z Brzoskwiniami Kaliope


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już na forum przepis na sernik z brzoskwiniami, mój jednak trochę różni się co do ilości składników. Podaję więc swoją wersję, może ktoś wypróbuje :-D Ciasto jest naprawdę pyszne!

Kruche ciasto:

- 3 szklanki mąki

- 5 żółtek (białka na pianę)

- 3 łyżeczki proszku do pieczenia

- kostka margaryny Kasi

- 3 łyżki cukru

Z podanych składników zagnieść kruche ciasto i podzielić na 2 części, większą i mniejszą.

Masa serowa:

- 2 kostki sera śmietankowego

- 1/2 szklanki cukru pudru

- 1/2 kostki margaryny

- 1 jajko

- 1 budyń śmietankowy

Margarynę utrzeć z cukrem na puszystą masę, dodać jajko i ser, na końcu wsypać budyń i dokładnie zmiksować

Piana:

- białka z 5 jaj ubić na sztywną pianę z 1 szklanką cukru + 1 budyń śmietankowy

Wykonanie:

- większą część ciasta wyłożyć na dużą blaszkę wysmarowaną margaryną

- na ciasto wyłożyć masę serową, następnie brzoskwinie pokrojone w ćwiartki

- na owoce wyłożyć pianę, następnie zetrzeć resztę ciasta kruchego

- piec ok. 1 godziny w temp. 180 stopni, sprawdzać patyczkiem

post-8290-1261741192_thumb.jpg post-8290-1261741274_thumb.jpg

post-8290-1261741340_thumb.jpg post-8290-1261741420_thumb.jpg

post-8290-1261741487_thumb.jpg post-8290-1261741537_thumb.jpg

post-8290-1261741594_thumb.jpg post-8290-1261741649_thumb.jpg

Wszystkim życzę wesołych, spokojnych i zdrowych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinguś śliczny,apetyczny serniczek,bardzo się tutaj martwimy o Ciebie wiadomość o Twoim pobycie w szpitalu bardzo nas zasmuciła-życzę Ci najszybszego powrotu do zdrowia,Świąt spokojnych i rodzinnych ,w Nowym 2010 Roku duuuużo zdrówka i kolejnych ,smacznych wypieków :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingusiu kochana ja także przyłanczam się do życzeń-przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję ,że to jednak nic poważnego. Jeżeli będziesz mogła to napisz kiedyś parę słów-będę spokojniejsza a swoją drogą to chyba czujesz się nieżle :-D bo taki piękny serniczek wyczarowałaś. Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo Wam dziękuję za miłe słowa i życzenia! Elu, musiałam bardzo prosić Mamę, żeby pozwoliła mi upiec choć jedno ciasto po powrocie ze szpitala. Mama nie chciała się zgodzić, żeby mnie nie męczyć, ale jednak udało się :-D Sernik to moje ulubione ciasto.. i cieszę się, bo wyszedł bardzo dobry! Ach.. do szpitala muszę jeszcze wrócić.. już jutro. Niestety, zdrowie jest najważniejsze. Ale już czuję się dużo lepiej. Bardzo Wam dziękuję za troskę! Mam nadzieję, że szybko wydobrzeję na tyle, żeby wyjść ze szpitala.. a wtedy z przyjemnością "wrócę" na forum :) Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę duuużo rodzinnego ciepła i miłości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.