Skocz do zawartości

Zielone Ciasto Z Kiwi


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Podana proporcja jest na blaszkę 25x40 cm. ja upiekłam w tortownicy o średnicy 30 cm. Biszkopt: 6 jajek 2 op. kisielu agrestowego 3/4 szklanki cukru 3/4 szklanki mąki łyżka spirytusu płaska łyżeczka proszku do pieczenia Jajka z cukrem ubić na puszystą masę, pod koniec ubijania dodając spirytus. Mąkę wymieszać z kisielem i z proszkiem do pieczenia, a następnie przesiać do ubitych jajek i delikatnie wymieszać. Ciasto wyłożyć do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia i piec w temp. 180*C. Masa Kisielowa: 20 dag masła 2 op. kisielu agrestowego 1 op. galaretki agrestowej 3 szklanki wody Kisiel ugotować w trzech szklankach wody ( trochę dłużej gotowałam, mieszając aż zrobił się bardziej gęsty). Do gorącego kisielu wsypać suchą galaretkę, dodać masło i wszystko razem dokładnie wymieszać. Wymieszałam i na koniec zmiksowałam. Masę wystudzić. Masa śmietankowa: 1/2 l. śmietany 36% 2 op. galaretki agrestowej 2 szklanki wody Galaretki rozpuścić w dwóch szklankach gorącej wody i odstawić do wystygnięcia. Śmietanę dobrze schłodzić i ubić na sztywno, a następnie połączyć z lekko tężejącą galaretką. Dodatkowo: 6 kiwi tabliczka gorzkiej czekolady Kiwi obrać i pokroić w plasterki Na ostudzonym cieście rozsmarować połowę masy kisielowej. Na masie ułożyć plasterki kiwi i przykryć je pozostałą masą kisielową. Na wierzchu rozsmarować masę śmietankową i całość posypać tartą czekoladą. Zamiast kisieli agrestowych użyłam jabłkowych, nigdzie agrestowych nie było w sprzedaży. Omyłkowo przekroiłam biszkopt, nie powinien być przekrojony. " Ciasta na stół" - przepisy czytelników.

post-2336-1261866352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ciasto jest orzeźwiajace, myślę że będzie zielony kolor ciasta jak doda się kisiele agrestowe. Dla mnie to jest dziwne że nie było ich w sprzedaży, tak samo jak nie było nawet w Kauflandzie tłuszczu sojowego który potrzebny mi był do jednej potrawy. Ja Ciebie również pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Halinko przygotowałaś dużo nowosci na święta ,ciasta pięknie sie prezentują .Ciekawy przepis na wykorzystanie owoców kiwi ,bo jak wiadomo nie można ich kłaść pod galaretkę ,bo nie tężeje .Spróbuję poszukać kisieli zielonych u nas . Pozdrawiam poświatecznie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.