Skocz do zawartości

Ciasto Kolorowe


andy8

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki Ciasto różowe: 5 jajek 25 dag cukru pudru 15 dag margaryny 15 dag maki pszennej 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2 kisiele wiśniowe ciasto piegowate: 6 jajek 1 szklanka cukru kryształu 1 szklanka mąki 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia 1/2 szklanki suchego maku Masa: 5 żółtek 18 dag cukru pudru 1/2 litra słodkiego mleka 1 budyń waniliowy lub śmietankowy 2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej 1 i 1/2 kostki masła 1 mały słoik powideł śliwkowych 1 puszka brzoskwiń ciasto różowe: margarynę utrzeć z cukrem, dodając stopniowo żółtka, mąkę z proszkiem do pieczenia i kisielem. Na końcu ubić pianę z białek i lekko wymieszać. Upiec dwa placki. ciasto piegowate; białka ubić na sztywno, dodać cukier i żółtka. Dodać mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia. Dodać 1/2 szklanki maku. Wylać na formę do pieczenia i piec w temp.160-180 st. ok. 30-40 minut. Po upieczeniu przekroić na 2 czesci. masa: Z mleka, cukru, żółtek, budyniu, mąki ugotować budyń i przestudzić. Masło utrzeć, dodając przestudzony budyń. Brzoskwinie pokroić w drobną kostkę. Przełożenie placka: ciasto różowe - masa - brzoskwinie - ciasto piegowate - powidła - masa - ciasto różowe - masa - brzoskwinie - ciasto piegowate. Na wierzch polewa. To jest przepis oryginalny ,ja jednak musiałam zmienić masę ,ponieważ zrobiona z tego przepisu była za rzadka,skorzystałam z przepisu na krem podanego mi kiedyś przez Halinkę 1\2 litra mleka 1 budyń śmietankowy na 0,5 litra mleka 2 łyżki mąki pszennej 3 żółtka 1\2 szklanki cukru 1 masło W części mleka rozmieszać budyń,mąkę i żółtka,resztę mleka zagotować z cukrem.Ugotować budyń-wystudzić.Masło utrzeć na puch następnie dodawać po łyżce budyniu-wyjdzie pyszniutki krem. Przepraszam za kiepskie zdjęcie ale będąc na wigilii u rodzinki zapomnieliśmy zabrać aparat zanim go przywieźliśmy ciasto było już prawie zjedzone,dlatego taki okrojony kawałek. Zaznaczam również że ja generalnie w każdym przepisie zmniejszam ilość cukru,w przepisie podaję takie jak są oryginalnie ponieważ każdy ma inne upodobania.

post-4386-1262248516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.