Skocz do zawartości

Gniazdka


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałam przepisy na forum i takiego nie znalazłam. Gdyby się jednak okazało, że zdublowałam przepis - z góry przepraszam. Gniazdka powinny być okrągłe i z dziurką w środku, tak jak kupowane w sklepie. Ja jednak miałam mało czasu więc tylko nakładałam ciasto łyżką na patelnię... wyszły takie ciekawe pączusie (popękane w środku, jak tradycyjne gniazdka). No i powinny być polukrowane, u mnie jednak w wersji z cukrem pudrem na wierzchu ;) Polecam. Składniki: - 6 dag margaryny - szklanka wody - szklanka mąki - szczypta soli - szczypta proszku do pieczenia - 4-5 jajek Wykonanie: - margarynę zagotować z wodą i szczyptą soli, wsypać mąkę energicznie mieszając, aby nie powstały grudki. Zestawić z ognia i wystudzić - następnie wbijać po jednym jajku i ucierać mikserem, na końcu dodać odrobinę proszku do pieczenia - ciasto wyciskać szprycą na rozgrzany olej tworząc kółka z dziurką w środku. Smażyć z każdej strony około 4-5 minut - gotowe gniazdka polukrować (lub posypać cukrem pudrem) post-8290-1263985643_thumb.jpg post-8290-1263985717_thumb.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu Kochana... pieczenie jest moją wielką pasją i rzeczywiście, wkładam w nie całe swoje serducho ;) Uwielbiam piec dla Rodzinki.. no i sama oczywiście również bardzo lubię ciasta. Zastanawiam się tylko co jest przyjemniejsze: jedzenie.. czy pieczenie :D Dziękuję za życzenia! Czuję się o wiele lepiej. Jeszcze trochę i mam nadzieję, że już całkiem "stanę na nogi". Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ewko ogromnie się cieszę, że przepis Cię zainteresował! Dodam jeszcze, że ciasto powinno się wyciskać szprycą robiąc takie kółeczka z dziurką w środku. Można po upieczeniu posypać cukrem pudrem ale ja wolę z lukrem. Jeśli będziesz smażyć pączusie nakładając łyżką tak jak ja, obracaj je co jakiś czas na różne strony bo one w trakcie smażenia "rosną" i fajnie pękają ;) Daj znać jak wyszły. Pozdrawiam cieplutko i życzę smacznego! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam je dopiero dzisiaj-wcześniej brak czasu a dziś idealna okazja :cool: Moja ocena to 6 +++ !!!! Rewelacja!!! Jedyne co mi nie szło to formowanie gniazdek ale zrobiłam je w formie pączków i były pyszne. Faktycznie fajnie pękają przy smażeniu. Polecam tez robić dziurki wykałaczką-lepiej się pieką :-? I teraz zamiast chodzić po gniazdka do cukierni mogę robić je sama w domu, huraaa :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj zrobiłam ale troszkę inaczej. Zamiast margaryny dałam pół kostki masła i nie znalazłam proszku w szafie więc nie dałam wcale ;p Mam też nauczenie do smażenia słodkości pół na pół ze smalcem. Wyszły idealne, jak wyłożyłam te ładniejsze na stół to nikt się nie zorientował że domowe, takie jak ze sklepu a nawet chyba lepsze ;p Bardzo dziękuję za przepis, uwielbiałam gniazdka jak byłam mała a teraz mogę ich jeść pod dostatkiem ;p Załączam zdjęcie: post-15008-0-08734700-1315762045_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo apetyczne! Rewelacja :) I cieszę się, że przypomniałaś ten przepis, bo już wiem, co w najbliższym czasie zrobię dla Rodzinki :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.