Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
broker

Rosetti - Gdzie Kupić Foremki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale ryzykuję. Chodzi mi o takie metalowe foremki to robienia prażynek. Tutaj znajduje się przepis, lecz nigdzie nie mogę znaleźć w sklepach tych foremek. Pamiętam, że widziałem to kiedyś na jakimś jarmarku, ale niestety nie zdecydowałem się wtedy na zakup.

http://zpierwszegotloczenia.pl/przepisy/rosetti/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz rację-ja kilka lat temu kupiłam to na jakimś targu ale mi się zepsuło.To była taka gwiazdka osadzona na długim drucie,zanurzało się w cieście i wkładało na gorący olej-ciasto się odklejało i smażyło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam a może ja w tym pomogę :)) mam coś takiego w sumie 3 szt . ( rozetka , motylek i serduszko ) uzylam tylko ze 2 razy , chetnie podaruję jedną wybraną rozetkę :)) ... ja robie to z ciasta ,,naleśnikowego,, i posypuję cukrem pudrem . Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja takie cuś też mam w domu, a kupione było kupę lat temu chyba w supermarkecie.

Czystym przypadkiem kilka dni temu wpadłam na to na All... Jest do kupienia tutaj:

- SiecioweZakupy (sprzedawca)Rozetki - ciasteczka z ciasta naleśnikowego

Cena Kup Teraz 30,00 zł za komplet

Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego

(wykonane ze stopu aluminium A1 atestowanego przez PZH ? Hż (14008/94)

Foremki połączyć z uchwytem i przed użyciem umyć w gorącej wodzie z płynem do naczyń.

?Osuszoną foremkę zanurzamy w gorącym tłuszczu (na ok. 2 minuty) aby osiągnęły pożądana temperaturę (nie dopuszczać do wrzenia tłuszczu)

?Rozgrzaną foremkę otrząsamy z tłuszczu, zanurzamy w uprzednio przygotowanym cieście ? nie głębiej niż do górnej krawędzi i trzymamy do chwili, kiedy foremka przestanie syczeć (5 ? 6 sek.)

?Foremkę z przyczepionym ciastem zanurzamy w gorącym tłuszczu.

itd...

Aukcja za chwilę się kończy (kilka godzin) więc jej nie wstawiam, ale sam na pewno znajdziesz po nazwie sprzedawcy albo nazwie produktu :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta