Skocz do zawartości

Zostać Kucharzem


Gość grot11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio odkryłem, że lubię gotować i chciałbym zostać zawodowym kucharzem. Problem w tym, że codzę do 1 klasy LO, a w tym wypadku potrzebne jest chyba technikum gastronomiczne. Czy jest jakaś szansa żeby zostać kucharzem po liceum? Oczywiście miałbym zdaną maturę. Na razie mógłbym uczyć się gotowania w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) spokojnie możesz być kucharzem po LO tylko będziesz musiał ukończyć kursy przygotowujące do zdania egzaminu na kucharza (jeżeli chcesz zostać kucharzem takim z papierkiem potwierdzającym twoje kwalifikacje zawodowe) też możesz zrobić zawodówkę dla dorosłych w cechu ale nie wiem skąd pochodzisz to nie powiem Tobie gdzie masz bliżej do takiej szkoły(bo jest ich kilka na Polskę) ale też musisz się zastanowić czy lubisz gotować tak w domu czy myślisz o pracy w restauracjach( bo jeżeli w restauracjach to jednak przydało by się Tobie jakieś przygotowanie zawodowe bo dobrze jest wiedzieć co z czym się łączy jakie procesy zachodzą podczas gotowania i na co trzeba uważać żeby czegoś złego nie dodać albo kolejność dodawania...) ale jeżeli skończysz LO i będziesz chciał wejść do kuchni to będziesz trochę skrzywdzony bo może iść Tobie dobrze ale nagle trafi się sytuacja gdzie będziesz potrzebował tej sztywnej podstawowej teorii. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to napisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam podobne pytanie. Mam 22 lata, studiuję elektrotechnikę (2 rok) i doszedłem do wniosku, że nie wyobrażam sobie, bym miał spędzić całe życie pracując jako inżynier elektryk, gdyż w ogóle, nigdy mnie to nie interesowało i wciąż kompletnie mnie to nie interesuje (nie, że jestem jakimś leniem bo mam nawet stypendium naukowe). Jestem po liceum. Odkąd tylko podrosłem na tyle, że rodzice nie bali się wpuszczać mnie du kuchni ;) - lubiłem gotować. Nie znam się na tym, potrafię zrobić tylko kilka potraw typu schabowe, babka itp, ale gotowanie i pieczenie sprawia mi ogromną frajdę. To jest coś co robiąc byłbym szczęśliwy. Dziś żałuję, że te kilka lat temu nie wpadłem na to by iść inną drogą... A teraz do konkretów : Jestem z Krakowa, czy istnieje jakaś szkoła do, której mógłbym się udać i zdobyć zawód kucharza ? Czy mój wiek 22 lata, to nie jest za późno by się decydować na taką zmianę ? Pozdrawiam :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.