Skocz do zawartości

Piersi Z Kurczaka Z Papryką Konserwową


dragongirl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Chciałam podzielić się moim ostatnim wynalazkiem kulinarnym, a mianowicie przyrządzeniem piersi z kurczaka z papryką konserwową. Przygotowujemy pierś z kurczaka : myjemy, kroimy wzdłuż tak jak na kotleciki schabowe, optaczamy w przyprawach (pieprz, sól, papryka słodka, kurkuma, carry) - ilość przypraw według indywidualnych upodobań. Następnie kurczaka umieszczamy na rozgrzanym woku, z odrobiną oleju. Praktycznie od razu dodajemy papryczkę konserwową z sosem i dusimy kilka chwil, aż kurczak będzie gotowy do spożycia. Kiedy kurczak jest gotowy żeby zagęścić sosik dodajcie śmietankowy serek topiony. Kiedy serek się rozpuśći kurczak jest praktycznie gotowy do podania. Polecam serwowanie tegoż kurczaka z fasolką szparagową i fasolką czerwoną z puszki z dodatkiem podsmażanej na rozgrzanym maślebułki tartej. Danie bardzo szybkie w przygotowaniu, a przy tym niezwykle proste i pożywne! Polecam;)

SKŁADNIKI:

2 podwójne piersi z kurczaka

1 serek topiony (kostka)

1 duży słoik czerwonej papryki konserwowej

odrobina curry

odrobina kurkumy

odrobina pieprzu

odrobina soli

odrobina papryki czerwonej

odrobina oleju do smarzenia kurczaka

__________________________

stara porcelana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ciekawy przepis i mam zamiar go wyprubować, tylko mam jedno zapytanie bo w przpisie masz coś tazkiego napisane "Praktycznie od razu dodajemy papryczkę konserwową z sosem" to znaczy , że dodajemy paprykę razem z zalewą ze słoika??? I czy danie mozna podawać z ryżem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak papryczkę dodajemy z sosem jednak bez cebuli czy ziela angielskiego. tworzy się taka fajna zalewa która w sumie i tak w większości wyparuje, a na mięsie sostanie subtelny jej smak- ja jakoś ostatnio nie mam ochoty na kasze i makarony, więc ich brak uzupełniam po prostu gotowanymi warzywami i stąd u mnie ta fasolka;) Jak poeksperymentujesz dalej z tym przepisem to oczywiście wszystko zależy od Ciebie! pozdrawiam serdecznie i smacznego życzę:-P

Witam

Bardzo ciekawy przepis i mam zamiar go wyprubować, tylko mam jedno zapytanie bo w przpisie masz coś tazkiego napisane "Praktycznie od razu dodajemy papryczkę konserwową z sosem" to znaczy , że dodajemy paprykę razem z zalewą ze słoika??? I czy danie mozna podawać z ryżem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.