Skocz do zawartości

Ruskie Pierogi


vogelka

Rekomendowane odpowiedzi

składniki: ciasto: 1 jajko 40 dag mąki woda sól farsz, nadzienie: 75 dag ziemniaków 2 cebule 35 dag twarogu 1 łyżka tłuszczu 10 dag słoniny sól pieprz jak zrobić: ziemniaki gotować w mundurkach przestudzić i obrać przecisnąć przez maszynkę razem z serem Cebulę obrać, opłukać, pokroić w drobną kostkę, podsmażyć, wymieszać z serem i ziemniakami dodać sól i pieprz Zagnieść ciasto i formować pierogi. Ugotować (gotujemy aż do wypłynięcia na powierzchnię wody) podsmażyć słoninkę podawać ze skwarkami ze słoniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mam jeszcze od babci i są to najlepsze ruskie pierogi, jakie jadłam. Niestety częściowo robię "na oko"

Ciasto :

około 50 dag mąki

1 łyżeczka soli

3-4 łyżki oleju

woda.

Farsz

40 dag białego, chudego sera

40 dag ugotowanych, ostudzonych ziemniaków

30 dag wędzonego boczku

2 cebule.

Ciasto zagnieść z podanych składników.

Biały ser i obrane, ostudzone ziemniaki przepuścić przez maszynkę do mielenia. Boczek pokroić w kosteczkę,podsmażyć, potem dodać pokrojoną w kostkę cebulkę i smażyć dalej aż cebulka będzie złota. Potem wymieszać wszystkie składniki farszu. Doprawić według gustu solą i pieprzem.

Ciasto rozwałkować wykroić kółeczka, nakładać farsz i sklejać.

Wrzucać ostrożnie po kilka do garnka na wrzącą wodę.

Samcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny 8), jeśli jesteście już Mistrzyniami w pierogach, to spróbujcie pierogów wołyńskich. Wszystko tak samo, jak w ruskich, tylko zamiast gotowanych ziemniaków bierze się w tej samej ilości ugotowaną i odciśniętą białą (słodką) kapustę (posiekaną lub zmieloną). Gwarantuję, że pycha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaczne są również pierogi podlaskie Bierze się mniej więcej w równych częściach ugotowaną kaszę jęczmienną i surowe ziemniaki. Ziemniaki ściera się na tarce i przesaż na patelni z boczkiem i cebulką. Trzeba niemal cały czas miesać. Kiedy już będą usmażone, dodajemy kaszę, chwilę smażymy i dobrze mieszamy. To jest naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Pierogi to moja specjalność: proponuję ciasto zalewać gorącą wodą(taką by nie parzyła), szybko zagnieść i włożyć pod miskę, będzie pulchniejsze (rada Marty Gessler sprawdzona), lub dodać niewielką ilość ugotowanych ziemniaków (ciasto będzie lepiej się wałkować PRZY ODGRZEWANIU PIEROGI BEDĄ SMACZNIEJSZE).Farsz proponuję ziemniaki i ser pół na pół i łyżkę majeranku (farsz nie jest mdły). Czasem dodaję mientę mam świeżą w ogrodzie, też pycha ale to juz dla amatorów dziwnych smaków. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nawiązując do tematu :D jak byłem mały (młody) nie mogłem znieść nazwy pierogi ruskie i przez dość długi czas funkcjonowały jako pierogi niemieckie...nie pytajcie czemu bo nie potrafię tego wytłumaczyć, po prostu tak było. człowiek mały to taki pocieszny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.