Skocz do zawartości

Sałatka Gyros


Gość kuchnia2010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kuchnia2010

Sałatka gyros z kurczaka - składniki 1 duża pierś z kurczaka słoik ogórków konserwowych 1 puszka kukurydzy 1 duża cebula ketchup pikantny i łagodny mały 0.5 l majonezu Winiary 0.5 kapusty pekińskiej (drobno posiekanej) 1 przyprawa gyros Sałatka gyros z kurczaka - sposób przygotowania Pierś pokrojoną w kostkę usmażyć na oleju z jedną przyprawą gyros. Usmażoną pierś przełożyć do naczynia i kolejno układając warstwami: ogórek pokrojony w kostkę, cebulę, ketchupy oba na raz, kukurydzę, majonez i posiekaną drobno kapustę pekińską.   Przepis pochodzi z mojej strony www.kuchnia2010.ubf.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Sałatka gyros staje się coraz bardziej popularna. Większość z nas odchodzi już od tradycyjnej warzywnej( choć jest bardzo smaczna)szukając coraz to nowych pomysłów i smaków. Sałatka gyros jest idealna na imieniny czy święta. Bardzo dobrze się reprezentuje w szklanej misce wówczas każdy może dokładnie zapoznać się z jej składnikami. To co powinniśmy na początek zrobić zabierając się do jej przygotowania, to oproszone w przyprawie gyros kawałki piersi z kurczaka lekko podsmażyć na patelni. Kiedy już obeschną należy umieścić je na spodzie naszej miski i przesmarować ketchupem oraz majonezem. Następną warstwą jest kukurydza i czerwona papryka pokrojona w kostkę. Tę warstwę pokrywamy majonezem. Kolejny poziom to nasze korniszony również pokrojone w kostkę i wymieszane z drobno posiekaną cebulą. Warstwę pokrywamy ketchupem i majonezem .Na sam wierzch naszej sałatki gyros umieszczamy posiekaną kapustę pekińską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gyros jest fajną sałatką, ale można go bardzo łatwo zepsuć, dodając za dużo majonezu, albo zbyt aromatyczne przyprawy.

@Asgrid - to prawda, że nie można przesadzać z majonezem. Po pierwsze może to wpłynąć na trwałość sałatki, a po drugie na jej smak.

Swoją drogą sałatka gyros czy kebab to bardzo smaczna opcja na danie typowo imprezowe. Kiedyś widziałam, jak taką sałatkę podają w Dominium. Tam kawałki kurczaka nie wrzucają do sałatki, tylko nabijają je na szpadki. Sama tak robię, bo wiem, że np. mój mały niejadek tylko skubnie sałatki, ale za to kurczaka to mógłby kilogramami wcinać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Sałatka gyros to dla mnie mistrzostwo świata. Ja robię warstwową. To nie dość że wygląda mega fajnie i apetycznie, to świetnie smaki się przenikają. Cała niespodzianka w postaci kurczaczka jest na końcu i to taka przygoda w jedzeniu się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.