Skocz do zawartości

Tort Lekki I Pyszny


mart

Rekomendowane odpowiedzi

Chce Was zachecic do zrobienia tego tortu bo jest rewelacyjny, chcialam spelnic swoja zachcianke i bez okazji zrobilam go wczoraj i juz niewiele zostalo. Biszkopt kazdy ma swoj, ja zrobilam tak ze do 6 jajek ubitych do bialosci dodalam 1,5 szklanki maki z lyzeczka proszku do pieczenia, wymieszalam drewniana lyzka i pieklam 30min w 180 stopniach. Masa: 1 litr śmietany 30% Łaciatej 6-7 łyżek cukru pudru 1 cukier waniliowy 25 dkg serka macsarpone 4-5 śmietan-fixów 1 galaretka wiśniowa 1 galaretka pomarańczowa 30 dkg malin (mogą być mrożone) 1 szklanka soku ananasowego Galeratki rozpuszczamy w 1 szklance wody każdą Odstawiamy do zgęstnienia. Śmietanę ubijamy na sztywno z cukrem pudrem, cukrem waniliowym i śmietan-fixem Gdy jest już sztywna dodajemy serek mascarpone i dalej mieszamy (tak ok. 3 minut ) Wcześniej upieczony biszkopt kroimy na plastry. Każdy plaster przed położeniem masy nasączamy sokiem ananasowym a następnie smarujemy grubszą wartwą masy. Na to układamy gęsto: maliny i galaretkę pokrojoną w kostkę. Przykrywamy płatem biszkoptu.... uciskamy tak by wszystko ładnie do siebie przyległo... i znów nasączamy biszkopt i nakładamy masę, owoce i galaretki. Pamiętajmy by zostawić trochę masy na ustrojenie tortu. Z moich uwag to: zamiast malin dalam truskawki i winogrona, maliny wydawalo mi sie ze beda kwasne, galaretke zrobilam tylko jedna i to mi zostala, do masy dalam 0,75l kremowki, cukru pudru dodalam 8 lyzek ale to jak kto lubi. Polecam wszystkim bo jest przepyszny i latwiejszy do zrobienia niz niejedno ciasto, biszkopt mozna upiec wczesniej, tak samo z galaretka a pozniej tylko przelozyc, na drugi dzien byl o wiele lepszy.REWELACJA!!!

post-11358-1281027461,4702_thumb.jpg

post-11358-1281027472,7978_thumb.jpg

post-11358-1281027484,6733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mart, chyba Kamilke na slodkosci zebralo :( Jutro wybieram sie na zakupy jak znajde serek o ktorym piszesz, to napewno wyprobuje przepis. Moj luby jutro ma wolne posiedzi z Kacperkiem, a ja zaszyje sie w kuchni :( Chyba ze serek ten mozna zastapic czyms innym ??? ( a wogole to ostatnio przeprowadzilismy sie i mam tu na mieszkaniuy piekarnik do dupy i nie wiem jak bedzie z moim biszkoptem ;( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak obie nas na slodkosci zebralo, juz nie ma tortu :( dzis pochlonelam ostatni kawalek, Sylwia na pewno macie tam serek mascarpone, u nas dostepny w kazdym sklepie, to taki jak sie do tiramisu daje a jak bedziesz miala problem to moze zastap takim typu philadelphia tylko nie solonym albo zrob sama bita smietane, tylko musisz dodac smietan-fixy albo zelatyne bo ci smietana "zniknie" , co do biszkoptu to z tego przepisu zawsze mi wychodzi ale nie mam problemu z piekarnikiem wiec nic nie poradze, wracajcie do zdrowia bo widze ze wzielo was wszystkich, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie, Mam pytanie czy ten tort nadaje się do zrobienia tortu Barbie? Szczerze mówiąc będę pierwszy raz robic jakikolwiek tort :) i zastanawiam się czy ta masa z serkiem mascapone może posłużyć mi jako masa wierzchnia (jako suknia lalki). Oczywiście suknie tą ozdobię. Z góry dziękuję za pomoc:smile: Pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.