Skocz do zawartości

Herbaty


Gość Kron

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie herbatki pijacie? Czarne, zielone, białe? A może sypane czy w torebeczkach? Z czym te herbatki łączycie? Uwielbiam herbatę i chętnie o niej podyskutuję. Ja na przykład mogę powiedzieć że pijam czarne zwykłe albo aromatyzowane. Używam herbaty też jako dodatku do potraw. A ostatnio wogóle znalazłem przepis na drinka na stronie klubu miłośników dobrej herbaty. Zaskoczenie było, bo nie wiedziałem że z herbaty da się zrobić coś z alkoholem. No to piszcie co tam lubicie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo lubię i piję od lat, zielona herbatkę, liściastą, ale czasami również ekspresową z różnymi dodatkami :wink: czarna owszem, ale sporadycznie,poza tym, jesienią i zimą różnego rodzaju herbatki rozgrzewające, np. grzaniec, herbatka malinowa z miodem i cytryną ;) nie jestem fanką herbat, ale lubię czasami "posmakować" różnego rodzaju herbaty i tak tez robię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio pijam na przykład migdało - wiśniową herbatę albo mandarynkową od dilmah. Jakoś tak, ta mandarynkowa szczególnie, kojarzy mi się z dzieciństwem. Wtedy na cytrusy czekało się do świąt a ich zapach po całym domu się rozchodził. No i właśnie zapach tej herbaty przypomina mi te czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kron... nawet nie wiedziałam,że sa takie herbatki jak piszesz "migdało - wiśniowa, albo mandarynkowa od dilmah" muszę popatrzeć w sklepach i chyba się skuszę :wink: co do cytrusów, to masz rację, przed laty były do kupienia tylko w czasie świąt ,baaaardzo odległe czasy,przynajmniej juz dla mnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawe przetestowałeś wszystkie smaki? Przecież tych od dilmah jest sporo? Ja piłem z bananem i toffi i masz rację że jest niezła:) dobra do jakiś deserów na przykład.

To nie była dilmah, tylko kupiona na wagę w sklepie z herbatą - czarna sypana herbata i do tego były wrzucone kawałki bananów. Może nie od razu wszystkie jakie istnieją, ale bardzo dużo tego piję, chyba nie ma takiej której nie lubię (poza za mocną czarną), albo jeszcze na taką nie trafiłem ;P Jak trafie to napisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja z herbat to najbardziej lubię kawę :( a tak serio to herbaty pijam bardzo mało ale zimą,gdy człowiek wraca do domu zmarznięty bardziej doceniam smak herbaty,zwłaszcza z syropem imbirowym.Ostatnio posmakowała mi herbatka melisa z pomarańczą,taka w torebeczkach.Lubię jeszcze czerwoną Roiboosa.Ostatnio wzięłam się na sposób i sama robię rozgrzewającą herbatkę w...expresie do kawy. :) Czarną sypaną ,najlepiej Yunan wzbogacam cynamonem,gożdzikami,jakąś owocową torebeczką a na dno dzbanka wrzucam plasterki cytryny lub pomarańczy a dosładzam brązowym cukrem lub właśnie syropem imbirowym z apteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.