Skocz do zawartości

Romantyczna Kolacja Pomocy


skorupa911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie, mam problem z pomysłem na romantyczną kolację, którą zaplanowałem na piątek, na dzień urodzin mojej dziewczyny. Chciałem wziąć ją gdzieś do restauracji, ale w końcu stwierdziłem, że lepszym pomysłem będzie zrobienie czegoś samemu. Myślałem nad jakimś daniem z kurczaka, do tego jakieś sałatki, tylko że zupełnie nie mam pomysłu co to miałoby być. Od razu napiszę, że danie najlepiej musiałoby być łatwe do zrobienia (no cóż, nie każdy ma talent do gotowania) i którego przygotowanie nie trwałoby jakoś bardzo długo :wink: Liczę na Waszą pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sałatka gyros: SKŁADNIKI: kapusta pekińska piersi z kurczaka przyprawa gyros kukurydza z puszki ( niekoniecznie) olej do smażenia ( nie dużo) Sos czosnkowy: czosnek przeciśnięty przez praskę lub bardzo drobno posiekany, śmietana, majonez, sol i pieprz. ( na 1 łyżkę majonezu daje się 2 łyżki śmietany). wszystko wymieszaj Wykonanie: Piersi kurczaka pokrój w drobną kosteczkę, zasyp przyprawą gyros i odstaw na kwadrans. Kapustkę drobno pokrój. Mięsko podsmaż na oleju. gotowe dodaj do kapustki.Następnie dodaj kukurydze i sos czosnkowy. dopraw do smaku. Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszne danie z kurczakiem: Pierś z kurczaka duża pojedyncza, woreczek ryżu kilka plasterków ananasa z puszki 0,4 kg pieczarek Pierś pokrój w paseczki, przypraw solą pieprzem można Cury, czosnkiem, podsmaż na oleju aż się ładnie zarumieni, Pieczarki obierz i pokrój na 4 albo 6 w zależności od wielkości, na średnie kawałki, posól i niech postoją 5 minut ryż ugotuj wg przepisu, do wody dodaj kostkę rosołową ryż będzie smaczniejszy, plasterki ananasa 4-5 pokrój w kostkę Na patelni rozgrzej margarynę (np Kasię ) tak z 1/4 kostki, wzuć pieczarki, przypraw jeszcze solą i pieprzem i podsmaż, nie przykrywaj patelni, takie pieczarki nie puszczą dużo wody będą usmażone i pyszne. Wszystko wymieszać razem ładnie podać na talerzu. Do tego polecam sałatkę grecką mix sałat (jest w biedronce i Lidlu na pewno), albo jeden rodzaj sałaty np masłowej, 150gr oliwek zielonych (jeśli nie lubisz to się nie bój ich bo w sałatce są niezbędne i nie smakują strasznie) ser feta np. taki z biedronki za 3,50 zł ogórek świeży jeden dłuższy 3-4 pomidory oliwa z oliwek, można dać sos sałatkowy taki z biedronki ziołowy. można dać pół papryki czerwonej oliwki pokrój na pół, do miki wsyp sałatę dodaj oliwki, ser feta pokrojony w kostkę, ogórek pokrojony w kostkę, pomidory sparz, obierz i pokrój w kostkę usuwając gniazda nasienne (nie będzie się zbierała woda w sałatce), paprykę w kostkę, 1/3 szklanki oliwy wymieszaj w sosem sałatkowym (jeśli masz) , wlej do sałaty wymieszaj i włóż do lodówki na pół godziny. Życzę smacznego :wink: do tego winko i super kolacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli chcesz zrobić coś szybkiego i łatwego to ja proponuję udać się szybko do sklepu i kupić kawałek polędwicy wołowej(uprzedzam nie jest tania) i podsmażyć na patelni ok. 5 min. z każdej strony w zależności od grubości i jaką kto woli. Z przypraw dodaj tylko kolorowe kuleczki pieprzu oraz dwa liście laurowe plus rozmaryn, do mięsa proponuję brokuły lucz też na tej samej patelni możesz podsmażyć marchewkę w plasterkach oraz ryż(na koniec dodaj szafran będzie fajnie żółty).Do tego otworzycie sobie dobre wino, świece...........resztę już skonsumujecie sami :wink::);)

Pozdrawiam

M

Witam bardzo serdecznie, mam problem z pomysłem na romantyczną kolację, którą zaplanowałem na piątek, na dzień urodzin mojej dziewczyny. Chciałem wziąć ją gdzieś do restauracji, ale w końcu stwierdziłem, że lepszym pomysłem będzie zrobienie czegoś samemu. Myślałem nad jakimś daniem z kurczaka, do tego jakieś sałatki, tylko że zupełnie nie mam pomysłu co to miałoby być. Od razu napiszę, że danie najlepiej musiałoby być łatwe do zrobienia (no cóż, nie każdy ma talent do gotowania) i którego przygotowanie nie trwałoby jakoś bardzo długo :)

Liczę na Waszą pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dania z kurczaka mają top do siebie że są szybkie, nieskomplikowane w przygotowaniu i wiele osób je lubi....

Prosty przepis: pierś z kurczaka pokrój w kawałki, nasmaruj ziołami, najlepiej prowansalskie, czosnek, sól pieprz, co tam masz i co lubisz... natrzyj też oliwą... niech to tak poleży w lodówce przez kilka godzin i nasiąknie zapachem...

Jakieś 15-20 minut przed podaniem podsmaż kawałki na p[patelni( nie dodawaj już tłuszczu jeśli nasmarowałeś kawałki wcześniej, lub dodaj tylko krople...) gdy się kurczak zrobi ze wszystkich stron dodaj do niego sos ze słoika ( jak piszesz nie jesteś mistrzem kuchni wiec nie musisz go robić samemu.... Sos według gustu, jeśli chcesz zrobić spagetti to polecam sos do spagetti z pudliszek z pieczarkami, jeśli chcesz zrobić z innym makaronem (rurki, świderki) to fajny jest biały sos z knora.

Dobrze żeby był duzy słoik...

Makaron gotuyjesz jak napisane na opakowaniu, nakładasz na talerze,polewasz sosem z kawałkami kurczaka, posypujesz startym serem...

niby banalne danie ale jeśli Twoja dziewczyna nie jest na jakiejś restrykcyjnej diecie to z pewnością zje ze smakiem. Dołączona grafika

tylko ostrzegam, po takim konkretnym posiłku przez jakąś godzinę nie chce się ruszac, mozna tylko leżeć....Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.