Skocz do zawartości

Prośba O Pomoc


minia51

Rekomendowane odpowiedzi

Miniu,znalazłam w swoich szpargałach taki przepis na biszkopt z octem,ale nie robiłam go nigdy

6 jaj

1 szkl mąki ziemniaczanej

1/2 szkl. mąki pszennej ( lub 1 i 1/2 szkl. mąki pszennej)

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 i 1/2 szkl. cukru

łyżka stołowa octu

Ubić pianę z białek, dodać cukier (można nieco zmniejszyć jego ilość) i dobrze rozmiksować. Masa białkowo-cukrowa powinna być lśniąca i sztywna.

Żółta, ocet i proszek do pieczenia wymieszać w innej miseczce (zamiast octu może być sok z 1/2 cytryny, ważny jest kwas, który zetnie białka) i dodać do ubitej przedtem piany.

Na koniec do masy wsypać przesianą mąkę i bardzo delikatnie wymieszać.

Piec ok 30 - 40 min w temp. ok 170-180 stopni (przy zastosowaniu funkcji termoobiegu w nieco niższej temperaturze).

A taki przepis na polewę czekoladową z dodatkiem żelatyny:

Skladniki:

4 lyzki cukru

2 lyzki smietany slodkiej

3 lyzki kakao

6 dag. masla

1 lyzeczka zelatyny

Zelatyne namoczyc w niewielkiej ilosci zimnej wody.Musi napeczniec.

Maslo, cukier,kakao,smietane rozpuscic na malym ogniu.

Gdy masa sie zagotyje dodajemy podgrzana zelatyne(ja ja podgrzewam w mikrofalowce na malej mocy,zeby sie rozpuscila) Wszystkie skladniki dokladnie wymieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję przepisu na biszkopt w którym do jajek daje się łyżeczkę octu, jajka wtedy pęcznieją oraz na polewę czekoladową (chyba z żelatyną)

Ja mam taki przepis na biszkopt z octem

5 jajek

3/4 szkl. cukru

1szkl. mąki krupczatki

2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 łyżeczka octu

Białka ubijamy na sztywno z cukrem, żółtka do kubka, dosypujemy do żółtekproszek do pieczeni ai ocet, dobrze iszybko utrzeć , dodająćc żółtka do białek, ubijać jeszcze chwilę nie zadługo dodać mąkę delikatnie mieszając łyżką . 

Piec ok. 40 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję przepisu na biszkopt w którym do jajek daje się łyżeczkę octu, jajka wtedy pęcznieją oraz na polewę czekoladową (chyba z żelatyną)

  A na polewę mam sprawdzony przepis .

20 dkg. margaryny rozpuścić, dodać 5 łyżek mleka z rozmieszanymi 2 łyżeczkami mąki ziemniaczanej , 20gkg. cukru pudru, 4 łyżki kakao.Wszystko podgrzewać, nie gotować i polaewać kiedy będzie zimna.

Tej polewy wychodzi dosyć dużo , więc można zrobić z połowy proporcji w zależności do czego potrzebujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.