Skocz do zawartości

Chleb Z Otrębami


Gość zanetka_ab

Rekomendowane odpowiedzi

A może znacie jakiś ciekawy przepis na pyszny i zdrowy chlebek z otrębami? Nie wyobrażam sobie żadnej diety i w ogóle jedzenia bez chleba. Ale postanowiłam, że będę robić go sama i że dodam do niego otręby. Będzie zdrowiej :)

:-) :-) :)

Na wsi pieczemy chleb na zakwasie w piecu no ale tu się nie da ?

W radiu usłyszałam przepis na chleb siostry Mirjan i wypróbowałam

Oto efekt

Najpierw przepis

1 litr wody ciepłej

1 łyżka soli

4 dag drożdży

1 łyżka cukru

1 kg mąki pszennej

7 łyżek siemia lnianego ( ja nie dałam bo nie miałam )

1 szk otrębów pszennych

4 łyżki słonecznika

4 łyżki pestek dyni

wykonanie

Drożdże rozrobić w ciepłej wodzie z solą i cukrem w misce i na to wsypać 1 kg mąki

Zostawić na około 1/2 godz potem wyrobić ciasto ręko i znów zostawić do wyrośnięcia , jak podwoi swą objętość dodać pozostałe składniki - ziarna i dobrze wyrobić i znów odstawiamy do wyrośnięcia

Nakładamy do dwóch blaszek i znów czekamy aż wyrośnie pieczemy w temperaturze jak ciasto 90 minut

Zapomniałam chlebek koniecznie po upieczeniu zawinąć w mokro ścierkę i zostawić do wystygnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej się nie da, bardziej myślałam o przepisie możliwym do zrobienia w piekarniku. Przepis który napisałaś na pewno wypróbuje. Tylko gdybyś mi jeszcze powiedziała czy drożdże mają być suszone czy zwykłe i czy otręby musza być pszenne. W domu mam tylko owsiane, mogą też być?

Jak wyszedł Ci ten chlebek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej się nie da, bardziej myślałam o przepisie możliwym do zrobienia w piekarniku. Przepis który napisałaś na pewno wypróbuje. Tylko gdybyś mi jeszcze powiedziała czy drożdże mają być suszone czy zwykłe i czy otręby musza być pszenne. W domu mam tylko owsiane, mogą też być?

Jak wyszedł Ci ten chlebek?

ja nie piekł?am ale podałam tylko przepis.Przepis nie mój ale z naszego forum. Zerknij na strony o chlebie tam poczytasz wiele opinii o nim a nawet wiele innych przepisów. Myslę że tam znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy uważacie że taki chleb mogą jeść osoby z chorymi jelitami i bioracę od 3 lat asamax? bo z chęcią zrobiłabym taki chlebuś mamie ale nie chcę zaszkodzić?

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia i wydaje mi się ze w tym wypadku najlepiej byłoby zapytać lekarza. Teoretycznie nic złego nie powinno sie stać,ale organizm może zareagować różnie,tym bardziej przy chorych jelitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.