Skocz do zawartości

Makowiec (biszkopt przekładany masą makową)


AlCIA111

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis na dużą blachę. Biszkopt: 6 jaj 1 1/2 szklanki krupczatki (moze też być pszenna) 1 1/2 szklanki cukru 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa makowa: 2 szklanki maku 1 szklanka cukru 3/4 kostki masła 5 jaj 1 łyżka kakao olejek migdałowy Wykonanie: Biszkopt: białka ubić na sztywno dodać cukier i dalej ubijać. Dodać żółtka i wymieszać. Na koniec mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia. Po wystudzeniu przekroić na pół. Masa makowa: Mak sparzyć, 3 razy zmielić. Masło i cukier rozpuścić dodać olejek i kakao dodać zmielony mak i zagrzać. Do gorącej masy dodać szybko - roztrzepane jajka i dokładnie wymieszać. Najlepiej mikserem. Znowu podgrzewać ciągle mieszając aż masa zacznie gęstnieć. Gorącą masą przełożyć biszkopt. Owinąć całą blachę np. ręcznikiem i pozostawić do ostygnięcia. Najlepiej przyrządzić makowiec dzień wcześniej i pozostawić do ostygnięcia na noc. Smacznego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Robiłam to ciasto już wiele razy jak dostałam ten przepis i właśnie z mąką krupczatką. Jest bardzo smaczne. Z tego przepisu korzystają również moi znajomi i też im pasuje. Z mąką pszenną też robiłam i jest również dobry. Zależy od tego które ciasto będzie smakowało lepiej. Moja rodzina woli z mąką krupczatką i dlatego podałam ją w przepisie. Jeżeli wolisz z mąką pszenną to ta zmiana nie ma aż tak znaczącego wpływu - tak mi się wydaje, ale ja nie jestem mistrzem cukiernictwa i mogę się mylić - ale w tym przepisie jest najważniejszy mak i cierpliwość, żeby dopiero na drugi dzień zjeść ciasto. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Wiem, że mąka krupczatka zalecana jest raczej do ciasta kruchego. Ale czasami można coś zmienić :). Moja mama spody biszkoptowe do tortów piecze zawsze z dodatkiem mąki krupczatki. Był okres, że i ja piekłam biszkopty tylko i wyłącznie z mąki krupczatki. Biszkopty pięknie rosły i miały taki specyficzny smak. Jedyną ich wadą (tak mi się wydaje) jest to, że po upływie kilku dni stają się suche. Ale w sumie to żadna wada, bo jak ciasto jest pyszne to znika w migu :D Pozdrawiam :D Mikołajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.