Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
DOMOWE_WYROBY

Murzyn Palce Lizać

Rekomendowane odpowiedzi

post-25717-092919100 1310733572_thumb.jp

Do murzyna potrzebujemy:

1 kostkę margaryny lub masła, max 2 szklanki cukru, 1/2 szklanki wody, 3 płaskie łyżki kakao, 4 jajka, 2 szklanki mąki, 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, cukier waniliowy, ewentualnie wydrylowane wiśnie ok 1/2 kg

Rozpuszczam całą margarynę/ ewentualnie masło, przygotowuję cukier i kakaodo rozpuszczonej margaryny dodaję: 2 szklanki cukru, pół szklanki wody, 3 płaskie łyżki kakao i cukier waniliowy. Zagotowuję. Chwilę gotuję ciągle mieszając, aż cukier zupełnie się rozpuści. Zdejmuję z ognia i studzę na tyle żeby masa nie była gorąca. Z tego odlewam pół szklanki na polewę. Do reszty masy dodaję mąkę (2 szklanki) wymieszaną z proszkiem do pieczenia (półtorej łyżeczki). Jajka rozdzielam na białka i żółtka. Do masy w garnku dodaję 4 żółtka, a białka ubijam na sztywną pianę. Kakaową masę, mąkę, żółtka i proszek do pieczenia mieszam mikserem. Na koniec dodaję pianę z białek i znów miksuję. Do gotowego ciasta czasami dorzucam wydrylowane wiśnie. Nie lubię smarować tortownicy i obsypywać bułką tartą więc wykładam ją papierem do pieczenia. Wlewam przygotowane ciasto do tortownicy i wstawiam do rozgrzanego (180 - 200 st. C.) piekarnika na około 1 godzinę. Ostudzone wyjmuję z tortownicy i oblewam wcześniej zachowaną polewą. Palce lizać!

foto krok po kroku https://www.facebook...176386815756041

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj upiekłam murzyna .Ciasto szybkie i badzo łatwe do wykonania ,a jak smakuje !!! :) .Nie dałam wiśni , bo u nas nie było tego lata . Polecam szybki placuszek do kawy .Dziękuję za przepis . Pozdrawiam !!!

post-6888-0-41056200-1311754262_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mmm... Dorotko jakiego apetycznego murzynka upiekłaś :grin: Super! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj upiekłam murzyna .Ciasto szybkie i badzo łatwe do wykonania ,a jak smakuje !!! :biggrin: .Nie dałam wiśni , bo u nas nie było tego lata . Polecam szybki placuszek do kawy .Dziękuję za przepis .

Pozdrawiam !!!

Na prawdę twój murzyn wygląda smakowicie. Chyba dziś upiekę;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi