Skocz do zawartości

Kurczak Z Ryżem, W "salsie" Warzywnej (Na Ostro).


tERSON1k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem to mój pierwszy przepis który zamieszczam na owym forum ;). Tak więc :

Potrzebne nam będą:

  • 400g piersi z kurczaka (~2 piersi)
  • Papryka chilli/peperoni ( jeśli nie lubicie na ostro, może być zwykła czerwona )
  • 1/3 Cebuli
  • Marchew
  • Ziarenka smaku
  • ryż
  • Ketchup
Do marynaty z kurczaka (tych przypraw ja używam, jeśli macie swoje - sprawdzone ,to jak najbardziej możecie je zastosować)
  • Czosnek granulowany
  • Sól
  • Pieprz
  • Chilli w proszku
  • Przyprawa "Grzanki złociste" (firmy kamis)
  • Przyprawa do dań włoskich ( firmy vegeta)
  • Pomidor
  • kawałek paryki
  • oliwa z oliwek
Więc, wstawiamy wodę na ryż i dodajemy do niej mniej więcej 1,5 łyżki stołowej ziarenek smaku, w między czasie bierzemy się za marynatę do kurczaka. Kurczaka kroimy w małą kostkę wrzucamy do oddzielnej miski dodajemy : Malutką szczyptę czosnku granulowanego,pieprzu oraz soli. (jeśli chcecie na ostro, dodajemy trochę chilli w proszku,jeśli nie - to nie ;)) dużą szczyptę grznek złocistych oraz da włoskich, do tego dolewamy troszkę oliwy z oliwek (mała łyżeczka). Następnie bierzemy tarkę, pomidora i paprykę. Z papryki odcinamy "jedną ściankę", pomidora dzielimy na 4 części. I trzemy na tarce do naszego kurczaka, w rękach powinny nam zostać skórki po papryce oraz pomidorze, a miąższ spłynąć do naszego kurczaka. Tak przygotowanego kurczaka wstawiamy do lodówki na jakieś 10 minut. Teraz czas na warzywa. Obieramy marchew,cebulę i oczyszczamy paprykę. Cebulę i paprykę kroimy w kostkę, marchew ścieramy na tarce na grubych oczkach,wrzucamy wszystko do jednej miski, dodajemy odrobinę soli i małą czubatą łyżeczkę ketchupu. Gdy woda na ryż już wrze, wrzucamy do niej ryż (gotujemy jak kto lubi, ja gotuję około 12 minut). Gdy ryż już będzie gotowy wrzucamy go do sitka i lekko hartujemy, czekamy aż woda ocieknie, czas na nasze warzywa, wrzucamy je na rozgrzaną patelnię z masłem/oliwą, gdy warzywa zmiękną dorzucamy kurczaka od czasu do czasu mieszając, gdy kurczak będzie gotowy, ryż wysypujemy na talerz ,następnie naszego kurczaka (można pod koniec ryż wsypać na patelnię i wymieszać).

Danie jest bardzo łatwe, szybkie w przygotowaniu.

A tak wygląda przyrządzone danie :

Dołączona grafika

Jakość nie powala, zdjęcie robione telefonem..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.