Skocz do zawartości

Jajecznica Z Łososiem


sylwuśka

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj troszke po-eksperymentowałam przy śniadaniu :) Składniki nie pisze do kładnie, bo każdy jada inaczej Potrzebne nam będzie: część pierwsza - jajka - surowy łosoś - pomidor - cebula - masełko - odrobina mleka - ser żółty - szczypta soli i pieprzu część druga: - chlebek - masełko ;p rozgrzewamy na patelni masełko wrzucamy w kostke pokrojoną cebule. Następnie dodajemy pokrojonego ( w paski gdzies około 1.5 centymetra ) łososia i pomidorka również pokrojonego w kosteczke. w między czasie roztrzepujemy w naczyniu jajka z odrobiną mleka. Gdy łosoś się lekko przyrumieni dodajemy jajka. No i wszystko razem smażymy, aż jajka się zetną. Chlebek wkładamy do tostera, by zrobiły się grzanki. Cieplutkie smarujemy mesełkiem i wykładamy na nie jajecznice. Wszystko układamy na talerzu. I tarkujemy na drobnej tareczce ser żółty. Gorąca jajecznica odrazu rozpuści ser. ( jeśli by szybko wszystko ostygło można pomóc sobie mikrofalą ) zdjęcia dodam następnym razem, ponieważ mój Luby pochłoną wszystko za nim zdążyłam wyjąć aparat Smacznego !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Składniki dla 2 osób:

4 jajka

2 łyżki masła

80 g wędzonego łososia, pokrojonego w 1,5 cm paski

2 - 3 łyżki posiekanego szczypiorku

sól morska i świeżo zmielony czarny pieprz

1 lub 2 bułeczki, w zależności od apetytu, opieczonych w tosterze i posmarowanych masłem

Przygotowanie:

  • Jajka wbić do miseczki. Bułeczki przekroić na pół, opiec w tosterze i po ostygnięciu posmarować masłem. Rozgrzać patelnię na małą moc i rozpuścić na niej 2 łyżki masła, dodać jajka i oprószyć delikatnie solą (łosoś wędzony może być dość słony). Smażyć na małym ogniu, przez niecałą minutę, delikatnie przesuwając jajka drewnianą łyżką, tak aby delikatnie się ścięły, ale nadal pozostały wilgotne i w większych kawałkach.
  • Jak tylko białka będą już prawie całkiem ścięte, dodać łososia i szczypiorek, doprawić świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Delikatnie wymieszać, zdjąć z patelni i rozłożyć po równo na każdej połówce bułeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.