Skocz do zawartości

Sernik przekładany


Azalka

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt biały: 4 białka, 3/4 szklanki cukru, 4 łyżki mąki ziemniaczanej, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1 łyżeczka octu. Białka ubić z cukrem na sztywną pianę. Na koniec ubijania dodać ocet. Do masy białkowej dodajemy makę ziemniaczaną, proszek do pieczenia i łyżką delikatnie mieszamy. Biszkop żółty: 4 jajka, 4 łyżki cukru, 4 łyżki mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Ubijamy białka z cukrem następnie ciągle miksując dodajemy po 1 żółtku. Na koniec dodajemy makę z proszkiem do pieczenia . Na blachę wykładamy kupkami biały biszkopt; te kupki posypujemy kawą rozpuszczalną( tej kawy tylko trochę), a na to wylewamy żółty biszkopt. Pieczemy w 180 stopniach ok 45 mninut. Po upieczeniu przekroić na pół. Ciasto serowe: 60 dag zmielonego sera, 15 dag masła, 20 dag cukru pudru, 3 żółtka, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia. Zmielony ser wyrobić ręką z miękkim masłem, a następnie mikserem połączyć pozostałe składniki. wyłożyć na blachę i upiec na złoty kolor ( nie przejmować się, że ciasto serowe nie wyrośnie, takie niskie ma być). Krem: 1/2 l mleka, 3 łyżki cukru, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 2 zółtka, 1 cukier waniliowy, 1 kostkę margaryny. Z 1/2 l odlewamy niewielką ilośc mleka, a resztę gotujemy. W tej niewielkiej ilości mleka łączymy mikserem żółtka, cukier, cukier waniliowy i mąkę ziemniaczaną. Do gotującego się mleka wlewamy przygotowany budyń i gotujemy. Do utartej margaryny dodajemy po łyżce wystudzonego budyniu. Przekładanie: Biszkopt, krem, ciasto serowe, krem, biszkopt, można posypać cukrem pudrem. Ile zachodu, ale jakie pyszne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzięki Jolu,że przypomniałaś przepis,mam go w swoich zasobach,jednakże jeszcze go nie wypróbowałam,idą święta i ja już rozglądam się za jakimś rozsądnym ich zaplanowaniem,upiekę na wekend i jak posmakuje to na święta.Pozdrawiam.Wioletta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.