Skocz do zawartości

Ciasto salceson


Azalka

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto jasne: 1 margaryna, 3 szklanki mąki, 1 szklanka cukru pudru. Z powyższych składników zagniatamy ciasto i wkładamy do zamrażalnika na 15 minut. Ciasto ciemne: 1 szklanka kwaśnej śmietany, 5 jajek, 3 łyżeczki powideł śliwkowych, 3 łyżki kakao, 2 łyżeczki sody, 1 cukier waniliowy Kwaśną śmietanę łączymy z sodą oczyszczoną. Ubijamy jajka z cukrem waniliowym. Nastepnie łączymy wszystkie składniki mikserem. Ciasto białe należy zetrzeć na tarce o dużych oczkach do ciasta ciemnego i lekko wymieszać. Piec w 180 stopniach ok 45 minut. Ostudzone ciasto podzielić na połowę. Krem: 1,5 szklanki mleka, 0,5 szklanki cukru, 1 budyń waniliowy bez cukru, 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej, 1 całe jajko, 1 masło Budyń, cukier, jajko, mąkę ziemniaczaną połaczyć z niewielką ilością mleka, a resztę zagotować. Do gotującego się mlega wlać te składniki i ugotować. Masło ucierać dodając po 1 łyżce budyniu. Ponadto: paczka biszkoptów, 2 galaretki czerwone. Przekładanie: Ciasto, krem, następnie układamy biszkopty, które nasączamy pnczem(0,5 literatki wódki, 0,5 literatki spirytusu, sok z 0,5 cytryny i 3 łyżki cukru), nakładamy dobrze już tężejącą galaretkę na to idzie pozostała masa i przykrywamy drugą połową ciasta. Pyszne ciasto, a jakie efektowne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W necie można spotkać ciasta o tej nazwie różne, często zupełnie inne. Ja na salceson mam przepis taki właśnie, w każdym razie bardzo podobny. Ciasto jest bardzo dobre, z tym, że mój przepis obejmuje jedynie ciasto. Uważam, że przełożone masą będzie jeszcze lepsze. Warto spróbować. Ja to zrobię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy ktoś jadł takie ciacho ??? Przepis jest już dawno na forum ale niestety bez komentarzy ;)

Faktycznie podobny przepis jest na forum pod nazwą "biedronka", co prawda mam go wydrukowanego i jak na razie tylko w fazie przygotowanego projektu do pieczenia.

Ciasto zapewne jest bardzo dobre, dlatego pewnie dzięki przepisowi Azalki doczeka się mój projekt także realizacji. :razz:

Pozdrawiam serdecznie, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.