Przepisy Extra

Grillowana kolorowa papryka

Papryka to łatwo dostępne warzywo z rodziny psiankowatych, które można kupić w każdym sklepie jarzynowym albo... - to propozycja dla pracowitych - samodzielnie wyhodować we własnym ogródku :)

Gatunków papryki jest wiele, ale nas interesuje coś innego. Tym, co odróżnia na pierwszy rzut oka papryki między sobą jest ich piękny i soczysty kolor.

W kuchni bardzo często wykorzystuje się różnokolorowe artykuły spożywcze dla uzyskania dodatkowych efektów estetycznych przygotowywanych potraw. Kolorowe danie ładnie się prezentuje, a swoim wyglądem zaprasza chętnych do kosztowania :) Czytaj więcej

Dostępnych kolorów jest kilka: najczęściej to papryka czerwona, papryka zielona czy papryka żółta...

Nie bez znaczenia jest wartość odżywcza papryki, która posiada właściwości lecznicze, dlatego jak najbardziej jest wskazana w codziennym wyżywieniu człowieka.

Podobny skutek może wywołać przystawka w postaci kolorowych papryk przygotowanych na grillu i podanych do potraw z mięsa czy kiełbas.

Ja polecam spróbować kolorowej papryki z grilla. Przepis na tę paprykę jest błyskawiczny, dlatego tym bardziej warto się na nią skusić!

Ja już życzę smacznego :)

Składniki:

1 czerwona papryka
1 żółta papryka
1 łyżeczka ostrej papryki w proszku

Sposób wykonania:

Kolorowe papryki umyć, osuszyć i pokroić w krążki. Następnie oczyścić z pestek, opłukać i ponownie osuszyć. Krążki kolorowych papryk posypać ostrą papryką w proszku. Rozłożyć na tackach aluminiowych i położyć na rozgrzanym ruszcie. Paprykę można grillować razem na jednej tacce z kiełbasą lub z szaszłykami. Grillować około 25 minut, od czasu do czasu krążki papryki obracać. Pod koniec grillowania paprykę można położyć na ruszcie i dalej grillować.

Grillowaną kolorową paprykę podawać jako dodatek do grillowanych kiełbas, mięs i szaszłyków.

Smacznego.

Dodane przez Dorota w dniu
Wyraź opinię
Podobne przepisy:
Przepisy EXTRA *
Przepisy oznaczone symbolem EXTRA są dostępne bez reklam, za to z tabelami wartości odżywczych.
Koszt dostępu do przepisów EXTRA wynosi od 10,75 zł miesięcznie (zależnie od wybranego okresu abonamentu).
extra.smaczny.pl możesz przetestować za darmo przez 7 dni!
Komentarze do przepisu:
Ten przepis nie został jeszcze skomentowany. Twój komentarz może być pierwszy.
Dodaj komentarz:
Newsletter
Progmid 2003 - 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.