Regulamin serwisu smaczny.pl

Definicje:

Serwis - Serwis Internetowy www.smaczny.pl, extra.smaczny.pl oraz forum dostępne pod adresem www.smaczny.pl/forum

Strefa płatna - Część serwisu dostępna pod adresem extra.smaczny.pl

Strefa bezpłatna - Część serwisu dostępna pod adresem www.smaczny.pl oraz forum.

Dimpart - Firma Progmid Marcin Chrapka z siedzibą w Ożarowicach przy ulicy Niwy 21 (NIP: 6252212199)- właściciel Serwisu

Użytkownik serwisu - osoba korzystająca z Serwisu

Zasady ogólne

1. Ostatnia modyfikacja regulaminu miała miejsce 15 października 2009 roku.

2. Korzystając z Serwisu użytkownik oświadcza, iż zapoznał się i akceptuje treść aktualnej wersji niniejszego regulaminu. Wszelkie zmiany obowiązują od momentu opublikowania ich w Serwisie.

3. Aktualna wersja regulaminu Serwisu dostępna jest pod adresem www.smaczny.pl/regulamin oraz extra.smaczny.pl/regulamin

Polityka prywatności i wysyłanie emaili

4. Wszelkie dane podawane przez Użytkownika na stronach Serwisu będą wykorzystywane przez firmę Progmid tylko i wyłącznie do celów związanych z działalnością Serwisu oraz nigdy i pod żadnym pozorem nie będą udostępniane osobom trzecim. W szczególności dotyczy to adresu email podawanego przy zapisywaniu do serwisu oraz do gazetek emailowych.

Wyłączenie odpowiedzialności i prawa autorskie

5. Wszystkie materiały (a więc w szczególności przepisy, artykuły i zdjęcia) zawarte zarówno w Strefie płatnej jak i bezpłatnej stanowią własność Serwisu. Zabrania się wykorzystywania ich w celach komercyjnych.

6. Użytkownik ma prawo do wydruku i korzystania z materiałów zawartych w Serwisie jedynie na własny użytek.

7. Serwis nie odpowiada i za materiały zamieszczone w Serwisie przez użytkowników (a więc w szczególności przepisy, komentarze, oceny i zdjęcia). Serwis kontroluje wymienione wcześniej materiały pod względem ich zgodności z prawem oraz panującą etykietą internetową (w szczególności usuwa wulgarne lub pisane dla żartu komentarze i przepisy). Serwis zastrzega sobie także prawo usunięcia dowolnego materiału bez podania przyczyny. W szczególności Serwis zastrzega sobie możliwość usuwania treści niezgodnych z zasadami prawa oraz współżycia społecznego.

8. Użytkownik zamieszczając w serwisie dowolne materiały (a więc w szczególności przepisy, komentarze i zdjęcia) oświadcza, że jest wyłącznym właścicielem praw do tych materiałów (materiały nie stanowią plagiatu).

9. Użytkownik zamieszczając w serwisie materiały oświadcza, że Serwis może nimi dysponować, a więc zamieszczać je na stronach Serwisu, a także dokonywać w nich odpowiednich korekt, ale tylko w zakresie edycji graficznej ich wyglądu, poprawy ewentualnych błędów ortograficznych i stylistycznych (dotyczy tylko treści przepisu). Nie będą dokonywane żadne merytoryczne zmiany treści dostarczonej przez użytkownika.

10. Przepisy i zdjęcia dostarczone przez Użytkowników serwisu będą prezentowane tylko w Strefie płatnej, chyba, że zarówno Użytkownik jak i Serwis wyrażą zgodę na prezentację ich w Strefie bezpłatnej.

11. Jeżeli Użytkownik chce użyć materiałów zawartych w Serwisie w celach komercyjnych musi uzyskać zgodę właścicieli Serwisu.

12. Prezentacja zawartości Serwisu w innym serwisie internetowym za pomocą technologii ramek jest zabroniona.

13. Serwis stara się o najwyższą jakość materiałów w nim zamieszczonych, jednak nie ponosi odpowiedzialności za ich wykorzystanie (w szczególności za jakość potraw wykonanych na podstawie przepisów oraz porad zawartych w Serwisie)

Korzystanie ze Strefy płatnej

14. Użytkownik uzyskuje dostęp do Strefy płatnej po rejestracji oraz opłaceniu abonamentu. Podczas rejestracji Użytkownik jest zobowiązany podać swój aktywny adres email. Do korzystania z konta uprawniony jest wyłącznie użytkownik, który konto założył.

15. Wysokość abonamentu może zostać obniżona po wprowadzeniu kodu promocyjnego, który Serwis może udostępnić Użytkownikowi.

16. Użytkownik Strefy płatnej ma dostęp do szeregu nowych opcji niedostępnych w części bezpłatnej (w szczególności ma możliwość dodawania przepisów do Serwisu)

17. Serwis zobowiązuje się do przedłużenia czasu trwania abonamentu Użytkownika, co najmniej o dwukrotność czas wystąpienia ewentualnej przerwy w dostępie do Serwisu dłuższej niż 12 godzin.

18. Uzyskanie dostępu do Strefy płatnej nie powoduje uzyskania przez Użytkownika jakichkolwiek praw do materiałów tam zamieszczonych.

19. Użytkownik w każdej chwili może przedłużyć czas trwania abonamentu.

20. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za przerwy w dostępie do Serwisu spowodowane działaniami sił wyższych oraz przyczynami, za które odpowiedzialność ponosi czynnik trzeci.

21. Serwis zastrzega sobie prawo do zmian funkcjonalności zarówno Strefy płatnej jak i bezpłatnej. Zmiany w Strefie płatnej nigdy nie będą stanowiły ograniczenia funkcjonalności Serwisu.

22. Serwis zabrania zamieszczania przez Użytkowników materiałów: sprzecznych z prawem, niezgodnych z treścią serwisu.

23. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay. Obsługiwane kanały płatności: karty kredytowe (VISA, MasterCard, EuroCard, JCB, Diners Club), mTransfer (mBank), Płacę z Inteligo (konto Inteligo), MultiTransfer (MultiBank), Przelew24 (BZWBK), ING Bank Śląski, SEZAM (Bank BPH SA), Pekao24 (Bank Pekao S.A.), Millennium - klienci korporacyjni, Przekaz/Przelew bankowy, Deutsche Bank PBC S.A., Kredyt Bank S.A. (KB24), iPKO (Bank PKO BP), Lukas Bank, Płać z Nordea, Przelew z BPH, Citi Handlowy, Moje Rachunki, mPay - płatność telefonem komórkowym, InvestBank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Gospodarki Żywnościowej, Zapłać w Żabce, BNP Paribas Fortis, Volkswagen Bank Polska, PayPal.

Newsletter
Progmid 2003 - 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.