Drożdżowe z rabarbarem i kruszonką

Drożdżowe ciasto z kawałkami świeżego rabarbaru i chrupiącą kruszonką z masła i cukru waniliowego. Miękkość ciasta w połączeniu z kwaskowatym rabarbarem i słodką kruszonką tworzy doskonałe letnie wypiekowe połączenie.
Składniki
Rozczyn:
Ciasto:
Rabarbar:
Kruszonka:
Dodatkowo:
Przygotowanie
Do ciepłego mleka przełożyć rozkruszone drożdże, wsypać mąkę pszenną i cukier. Całość razem wymieszać, przykryć czystym ręcznikiem kuchennym i odstawić w ciepłe miejsce na około 15 minut.
Do miski przesiać mąkę pszenną, dodać cukier, szczyptę soli, jajka, a na koniec wlać letnie mleko, roztopione, letnie masło i przełożyć rozczyn. Całość razem wymieszać np. łopatką silikonową i przełożyć do tradycyjnej prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Następnie formę z ciastem drożdżowym odłożyć w ciepłe miejsce na około 30 minut.
Rabarbar obrać ze skórki, opłukać i pokroić na około 1 cm kawałki. Przełożyć do miski, dodać bułkę tartą i razem wymieszać.
Do miękkiego masła dodać mąkę pszenną, cukier i cukier waniliowy. Razem wymieszać, zagnieść kruszonkę i schłodzić w lodówce.
Na ciasto drożdżowe wyłożyć rabarbar, a na nim zetrzeć na tarce o dużych oczkach schłodzoną kruszonkę. Ciasto posypać cukrem i włożyć do nagrzanego piekarnika. Piec przez około 40 minut w temperaturze 175 st. C.
Smacznego.
Wartości odżywcze tylko dla Klubowiczów
Dołącz do Klubu Smaczny, aby zobaczyć wartości odżywcze przy przepisach
Komentarze
Zaloguj się, aby oznaczyć że zrobiłeś ten przepis
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj się
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!