Gulasz wieprzowy z pieczarkami, papryką i kalafiorem
















Sycący gulasz wieprzowy z pieczarkami, papryką, kalafiorem i ogórkami kiszonymi. Idealny na Sylwestra, Andrzejki lub obiad na dwa dni.
Składniki
Przygotowanie
Karczek wieprzowy opłukać, osuszyć, pokroić w kostkę i przełożyć do miski. Dodać 3 łyżki oleju, szczyptę curry oraz słodkiej i ostrej papryki w proszku. Całość razem wymieszać i włożyć do lodówki na 2 godziny. Następnie dodać liście laurowe, wlać 1/2 litra wody i gotować na małym ogniu pod przykryciem przez około 40 minut.
Cebulę obrać z łusek, opłukać i pokroić w kostkę. Na patelni rozgrzać 2 łyżki oleju, przełożyć cebulę i zeszklić. Pieczarki opłukać, osuszyć i pokroić w plasterki. Do cebuli przełożyć pieczarki, dodać szczyptę soli i kolorowego pieprzu. Całość razem wymieszać i smażyć.
Czerwoną paprykę przekroić, oczyścić z nasion opłukać i pokroić w paski. Ziemniaki obrać, umyć i pokroić w kostkę. Gdy woda z pieczarek wyparuje dodać czerwoną paprykę, ziemniaki, razem wymieszać i dalej smażyć. Następnie całą zawartość patelni przełożyć do garnka z mięsem. Wlać 1 litr wody i całość gotować przez 20 minut pod przykryciem na małym ogniu.
Następnie dodać opłukany i podzielony na małe różyczki kalafior oraz pokrojone w kostkę ogórki kiszone. Wlać kolejny 1 litr wody i gotować jeszcze razem przez około 10 minut.
Do 1/2 szklanki wody dodać mąkę pszenną i dokładnie rozmieszać. Następnie zahartować gorącym wywarem z garnka i całość wlać do gulaszu. Dokładnie razem wymieszać i zagotować. Na koniec dodać szczyptę majeranku, kilka kropli przyprawy w płynie Maggi i natkę zielonej pietruszki.
Gulasz podawać na gorąco. Wychodzi go dużo, i jest to idealne ciepłe danie na Sylwestra, Andrzejki lub obiad na dwa dni ;)
Podane składniki wystarczą na około 15 porcji.
Smacznego.
Wartości odżywcze tylko dla Klubowiczów
Dołącz do Klubu Smaczny, aby zobaczyć wartości odżywcze przy przepisach
Komentarze
Zaloguj się, aby oznaczyć że zrobiłeś ten przepis
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj się
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!