Kurczak na ostro z fasolką szparagową








Ten zestaw: kurczak z fasolką szparagową, to bardzo dobre, a do tego smaczne danie obiadowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest również bardzo zdrowe i może być podawane do obiadu osobom stosującym różne diety zdrowotne i odchudzające. Wynika to z produktów znajdujących się w tym daniu. Chude mięso z kurczaka, oczywiście fasolka szparagowa oraz warzywa i przyprawy gwarantują jego pro-zdrowotny charakter. Samo przygotowanie obiadu z drugim daniem z kurczaka i fasolki jest stosunkowo szybkie i łatwe. Można go podawać z ziemniakami lub np. z ryżem lub kaszą. Potrawa ma zdecydowanie wyrazisty smak i bardzo przyjemny zapach, a ponadto nieźle się prezentuje. Danie idealne na wakacyjne danie obiadowe... mniam! Polecamy i życzymy smacznego :)
Składniki
Przygotowanie
Filet z kurczaka oczyścić z kości i błonek. Pokroić w kostkę, obsypać przyprawą do kurczaka, przyprawą gyros i ostrą papryką w proszku (dużo) . Olej rozgrzać na patelni, przełożyć kawałki kurczaka i zrumienić. Cebulę obrać i pokroić w kostkę. Dodać do kurczaka i dalej smażyć.
Zamrożoną fasolkę szparagową wrzucić do wrzącej wody i ugotować do miękkości. Następnie osączyć z wody i dodać do kurczaka razem ze zmiażdżonym czosnkiem. Wymieszać razem i jeszcze chwilkę smażyć. Na koniec dodać pieprz ziołowy (dużo) , sól morską i majeranek. Ponownie wymieszać i podawać na gorąco.
Jeśli kurczaka usmażymy na patelni bez tłuszczu, to przepis można stosować również w diecie wysokobiałkowej (protal) , w II fazie.
Smacznego.
Wartości odżywcze tylko dla Klubowiczów
Dołącz do Klubu Smaczny, aby zobaczyć wartości odżywcze przy przepisach
Komentarze (10)
Zaloguj się, aby oznaczyć że zrobiłeś ten przepis
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj się
Mniam! Pyszny zestaw :)
Dziękuję :)
bardzo smaczne :) polecam pyszota
Ja ostatnio podawałam je z ryżem, ale może być też z ziemniakami, pozdrawiam moją imienniczkę :)
Można, powodzenia i smacznego :)
Super! cieszę się, że rodzince zasmakowało. Serdecznie pozdrawiam :)
Pychota u nas takze poszło w mig
Bardzo się cieszę, że to danie smakowało i serdecznie pozdrawiam :)
Cieszę się, że danie smakowało. Pozdrawiam :)
Pani Doroto danie pszepyszne. Szybkie, smaczne i zdrowe, naprawde warto sprawidzić!!