Sałatka paseczkowa















1 / 13
Gotowe za
1h 40min
Przygotowanie
30 min
Gotowanie
10 min
Oczekiwanie
1h
Porcje
7
Trudność
Łatwy
Klasyczna sałatka paseczkowa z szynką, żółtym serem i jajkami w paskach. Prosta, syta i zawsze smaczna — idealna na przyjęcie lub świąteczny stół.
Składniki
30 dag szynki w plasterkach
30 dag żółtego sera w plasterkach
1 czerwona papryka
5 ogórków korniszonów
5 jajek
pęczek szczypiorku
8 łyżek majonezu
sól
pieprz
Przygotowanie
Szynkę, żółty ser i czerwoną paprykę pokroić w paski. Korniszony pokroić w paski i odcisnąć z soku. Jajka ugotować na twardo i ostudzić. Białka jajek pokroić w paski, a żółtka pokruszyć. Szczypiorek opłukać, osuszyć i drobno pokroić.
Do miski przełożyć szynkę, żółty ser, czerwoną paprykę, korniszony, jajka i szczypiorek. Dodać majonez, sól i pieprz do smaku. Wszystko razem wymieszać i schłodzić w lodówce.
Smacznego.
Wartości odżywcze tylko dla Klubowiczów
Dołącz do Klubu Smaczny, aby zobaczyć wartości odżywcze przy przepisach
Komentarze (31)
Zaloguj się, aby oznaczyć że zrobiłeś ten przepis
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj się
Muszę powiedzieć że to jedna z moich ulubionych sałatek. Robię wszystko zgodnie z przepisem, nic nie zmieniam bo uważam że nie trzeba, wychodzi idealna! Super też się prezentuje na stole, dlatego często gości u mnie na urodzinach i Święta, to taki mój pewniak ☺ wiem ze zawsze mi się uda.
ja to robie inaczej to co sie da scieram na grubej tarce poniewaz wiele osob nie lubi takoch wielkich kawalkow delikatnie mieszam podobne skladniki i tez wiekszosci przypada do gustu ale kazda jest smaczna bez wzgledu na krojenie
Bardzo smaczna salatka,ja znam wersje z makaronem,robie ja od zawsze,rodzina wprost pochlania ja w tempie blyskawicy!
zamiast szczypiorku dodać dużo zielonej pietruszki
Myślę, że można. To będzie wtedy taka wiosenna wersja sałatki, ale równie pyszna :) Smacznego :)
a zamiast papryki można dać rzodkiewkę ?
To bardzo, bardzo się cieszę, że sałatka Pani smakuje :) Życzę miłego wieczoru i serdecznie pozdrawiam :)
Dziękuję pięknie i pozdrawiam :)
Tak, to ser w plasterkach pokrojony w paski ;)
Dzięki :) Cieszę się, że sałatka wszystkim smakowała i serdecznie pozdrawiam :)
sałatka świetna wszystkim smakuje goście pod wrażeniem . polecam
Mnie również smakowała, sałatka godna polecenia :)
Bardzo się cieszę, że sałatka Wam smakuje. Serdecznie pozdrawiam :)
Bardzo szmaczna i niema dużo pracy,polecam.
U mnie też się to czasami udziela, lepiej smakują mi sałatki jak je zrobi ktoś inny, a nie ja ;)
Jak dla mnie nic specjalnego [pewnie dlatego, że nie lubię potraw przyrządzonych własnoręcznie-wolę żeby ktoś mnie w tym wyręczał:)] ale moim domownikom baaaaaardzo smakowała :)
Dziękuję za miłe komentarze i serdecznie pozdrawiam :)
Wszyscy zachwyceni - pyszna, szybka do zrobienia
Ja dzis zrobiłam sałatke jest naprawde pyszna :)
sałatka bardzo pyszna polecam;)
Wyświetlono 20 z 31