Sałatka ziemniaczana z jajkiem i szynką

To nowy smak Wielkanocy :) Mmm... mniam! Sałatka jest pyszna, chrupiąca i sycąca. Jest prosta, szybka do przygotowania i tania. Wychodzi jej dużo, wystarczy więc na dłuuugie świętowanie ;) Pięknie prezentuje się na świątecznym stole, kusi swoim wyglądem, dlatego wśród gości cieszy się dużym powodzeniem - sprawdzone ;)
Składniki
Wielkanocna sałatka:
Do dekoracji:
Przygotowanie
Ziemniaki umyć i ugotować w skórce, następnie obrać i pokroić w kostkę. Jajka ugotować na twardo, ostudzić, obrać ze skorupek, opłukać i pokroić w kostkę. Szynkę, ogórki kiszone, obrane ze skórki, oczyszczone i opłukane jabłko oraz por pokroić w kostkę. Dodatkowo jabłko skropić sokiem z cytryny.
Do miski przełożyć ziemniaki, jajka, szynkę, ogórki kiszone, jabłko i por. Dodać majonez, musztardę, chrzan oraz szczyptę pieprzu cayenne, rozgniecionego w palcach majeranku i natki zielonej pietruszki. Całość razem wymieszać i na koniec przyprawić do smaku solą oraz pieprzem ziołowym. Ponownie wymieszać i przełożyć do szklanej salaterki.
Przed podaniem na świąteczny stół sałatkę udekorować pokrojoną w kostkę rzodkiewką oraz rzeżuchą.
Podane składniki wystarczą na około 8 porcji.
Smacznego.
Wartości odżywcze tylko dla Klubowiczów
Dołącz do Klubu Smaczny, aby zobaczyć wartości odżywcze przy przepisach
Komentarze (1)
Zaloguj się, aby oznaczyć że zrobiłeś ten przepis
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj się
Jestem miłośnikiem ziemniaczanych sałatek, a jeszcze jak są w nich jajka to już wogóle! Mniam :D Tutaj jeszcze szynka i te chrupiące ogóreczki, pycha. Całość naprawdę smakuje dobrze, często gości ta sałatka na moim wielkanocnym stole :D Ja od siebie dorzucam jeszcze wiosennych rzodkiewek :P