Skocz do zawartości

Dieta 1000Kcal


Gość w0j73k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć i czołem :) Jakoś dziwnie się czuję pisząc ten posty :lol: (patrząć z racji ilości facetów) ale co tam :) Mianowicie to dziś (2 dzień) jestem na diecie 1000 kcal (nie wiem czy jest to odpowiednie?). Kiedyś ćwiczyłem na siłowni i to dużo, pracowałem (remonty-wykończenia wnętrz (więc można nazwać to pracą fizyczną?)) Ale miałem troszkę problemów ze zdrowiem, przez pewien okres siedziałem w domu, jedynymi zajęciami było np sprzątanie, czasem wyjście ze znajomymi bądź wypad na ryby-grzyby. No ale niestety się troszke przytyło, a w sumie to nie troszke bo duzo! Przyszedł taki okres że jest troszkę więcej wolnego czasu więc pora wziąść się za siebie i doprowadzić ciałko do porządku :grin: Pracuje (znów) w tej samej branży (około 5-6 miesięcy) schudlem przez ten okres 7kg (napewno) może więcej (jak wszedłem na wagę to się przeraziłem) i nie wiem czy odrazu waga zaczęła spadac czy nie .. Na chwile obecną chciałbym zżucić jeszczę około 28 kg (fakt może to być zbyt dużo, zwróciwszy uwagę na to że ćwiczyłem i jednak troszke te mięsnie urosły) . Jak pisałem wyżej na diecie jestem 2 dzień, staram się na bieżąco robić sobię liste potraw na kolejny dzień, tylko jakoś nie mam do tego głowy ... Przykładowo przedstawię swoje dzisiejsze posiłki wraz z godzinami ich spożycia: Śniadanie : Po wstaniu około 7 - chleb chrupki 1 kromka (~19 kcal) -pomidor 1 szt mała (~7 kcal) -kawa z mlekiem 0.0% 200 ml (~40 kcal) -płatki kukurydziane 4 łyżki (~80 kcal) II Śniadanie : W pracy około 10:30 -jogurt malinowy mały (~95 kcal) -jabłko 1 szt (50 kcal) Obiad : W pracy około 13:30 - kurczak gotowany / pół udka (~150 kcal) -ryż gotowany  2 łyżki (~60 kcal) -pare plasterków świeżego zielonego ogórka (x kcal) -5 małych pieczarek gotowanych (x kcal) Podwieczorek: W pracy około 16 -kawa gorzka (~2 kcal) Kolacja: Dom 18:00 - Serek wiejski (~100 kcal) -kromka chleba razowego (x kcal) Mam zamiar stosować ową dietę przez (pewien okres, ale ile?) i po pewnym czasie sprawdzić na wadze czy taka daje jakieś efekty czy szukać czegoś innego. Oprucz tego że pracuję w domu (jakieś 1,5-2h) po kolacji robie seryjke brzuszków, skłony, przysiady oraz pompki. Zamówiłem również 2 hantle po 20kg i mam zamiar robić z nimi róźne ćwiczenia. W planach mam również kupno sztang oraz ciężarów ( po troche pomoc w spalaniu tłuszczu - a po troche przyzwyczajanie się do ćwiczeń, gdy spadną kilogramy mam zamiar ostro wziąść się za trening). Oprucz tego zamówiłem sobie preparat - TREC Thermo Fat Burner (poskakałem troszkę po sieci i ludzie raczej chwalili oraz polecali owy preparat) Czekam na wasze opinie, podpowiedzi oraz sugestie odnośnie metody którą wybrałem.  Natomiast jeżeli ktoś stosował ową dietę z dobrym skutkiem i ma ułożony jakiś "harmonogram" posiłków i byłby w stanie się nimi podzielić będę bardzo wdzięczny :cry:. Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Sendej ma rację. 1000 kalorii to bardzo mało, zwłaszcza przy jakimkolwiek wysiłku. Nawet jeśli schudniesz, a później wrócisz do dawnego jedzenia efekt jo-jo gwarantowany. Lepiej zmienić nawyki żywieniowe - zero słodyczy, chipsów itd., bez tłustego jedzenia i słodkich napojów, jeść dużo warzyw i się ruszać!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1000 to bardzo mało więcej potrzebuuje Twoj organizm do normalnego funkconowania a jeśli dochodzi jeszcze ruch w między czasie to nie masz na co liczyć że nawet jeśli schudniesz to nie wruci Ci więcej niż bylo na początku. Organizm będzie musiał się zabezpieczać pprzed ponownym brakiem pokarmu.. Nie polecam. Ja propaguje sport i pot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kamą.

Przeszperałam wiele forów internetowych w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie sposobu żywienia. Nie było trenera, który by proponował takie diety. Jeśli planujemy się odchudzać, najbardziej optymalne jest -300 kcal od naszego dziennego zapotrzebowania + ćwiczenia. Stosuję się i polecam! 4 kilo w 5 tygodni! (tak, wiem, że to była woda i teraz już będzie pod górkę xD)

Jeszcze nie jestem alfą i omegą jeśli chodzi o zdrowe żywienie, ale mam kilka zasad, dzięki którym można poprawić swoje samopoczucie i trochę schudnąć. (ktoś ciekaw? ;))

 

A tak mierzy się zapotrzebowanie kaloryczne:

Mężczyzna: 
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR) 
2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 

Kobieta: 

1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR) 
2. BMR x 0,9 = poprawion BMR dla kobiet 
3. poprawiony BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 

Wspolczynnik aktywnosci: 
? Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia) 
? Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach') 
? Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzien + praca siedząca) 
? Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca) 

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003 
'Alternatywna Droga'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000kcal to nawet na podst. pracę organizmu nie wystarczy:)

 

 

I tak to powinno wyglądać a nie głodówka jakaś :razz:

Witam, zgadzma się z koleżankami. Rosządna dieta to ok 1500kcal w zależności oczywiście od wykonywanej pracy, intensywności ćwiczeń, trybu życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama1, jakie suplementy stosujesz?? Bardziej, jak ja to mówię, "babskie wspomagacze" czy coś bardziej dla sportowców typowo? :)

Ostatnio intryguje mnie ten temat i muszę sobie o tym więcej poczytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.