Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
teresap

Śmieciuch - Niebo W Gębie

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt -taki jak kto umie

KREM

0,5 litra mleka

1 cukier waniliowy duży

3/4 szk cukru

4 żółtka

3 łyżki mąki ziemniaczanej

3 łyżki mąki pszennej

1/2 szklanki mleka

ROBIMY BUDYŃ

Jak budyń wystygnie ucieramy dobrze z

1 kostko masła i 1 kostką kasi

Masę dzielimy na pół i do jednej części dodać kakao

UKŁADAMY

BISZKOPT + cienka warstwa budyniu +dżem jakiś kwaskowaty np czarna porzeczka dobry jest jagodowy

+ 1/2 kremu + bezy najlepiej kolorowe i na to krem ciemny - posypać bakaliami najlepiej orzechy rozwałkowane , pokrojone -nie żałować

Można polać gzygzakiem polewę ale ni koniecznie

post-6127-1199049874_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu powoli, chętni napewno wypróbują. Jak wiesz w piątek piekę jabłecznik wykwintny a w kolejce jeszcze czeka rolada jabłkowa, tak że proszę o trochę cierpliwości z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu roladę mam stale na myśli, o Śmieciuchu zapomniałam i dziękuję za przypomnienie. W sobotę upiekę, nie zawiodę już Ciebie i przepraszam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu w jakiej formie pieczesz, mam wątpliwość co do kremu, czy on nie będzie za rzadki z dwiema kostkami tłuszczu. Ze śmieciuchem się wstrzymam, Mam też przepis ale nie wypróbowany i muszę porównać czy taki sam. Tereniu proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

INA - biorę za śmieciucha całkowitą odpowiedzialność i 2 kostki nie jest za dużo i nie jest rzadkie, tylko jest PYSZNY - uwierz mi Pozdrawiam i liczę że upieczesz :P :P :) :D ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu dziękuję za odpowiedź, wierzę bo fajne przepisy dodajesz, upiekę i dodam zdjęcie. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

INA nie wiem jak mam dziękować za uznanie i bardzo się cieszę że zrobisz śmieciucha DZIĘKUJE DZIĘKUJE ŚLICZNIE DZIĘKUJE POZDRAWIAM :P :P :) :D ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu dziękuję za przepis, ciasto bardzo dobre, polecam i oceniam, krem wyszedł na 102. Jeszcze ładniejszy byłby wygląd ale nie było w sprzedaży kolorowych bezów. Wierzch posypałam zmielonymi orzechami. Rolady zdjęcia nie dodam bo mi się nie udała, powodem były jabłka. Z słoika nie użyłam, tylko kupiłam 6 bardzo dużych jabłek, to było za dużo ich, jak zwijałam to wychodziły bokami, puściły dużo soku który odlałam i wyobraź sobie były tak jeszcze soczyste że ścierka nie była wilgotna tylko mokra. Mam deser i następną razą napewno zamiast deseru będzie rolada.

post-2336-1196598062_thumb.jpg

post-2336-1196611663_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lidko zrobiłam zgodnie z przepisem, ładnie się prezntuje, ja sobie wyobrażam go z bezami kolorowymi, jest bardzo smaczny, dziękuję za pochwałę, a to dzięki Tereni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

INA - no ciasto też na "102" Bardzo się ciesze że mi zaufałaś, tylko nie wiem co z tą kawą Goronco Cię pozdrawiam i życze miłego dnia Pa :P :grin: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu na kawkę zapraszam, biszkopt piekłam z mąki kukurydziannej, dżem użyłam wiśniowy. Ja o krem bym nie pytała, w zeszłym tygodniu robiłam krem do ciasta i był nie udany, za rzadki i wiedziałam o tym że tak będzie, bo budyń był rzadki ale pomimo to zrobiłam zgodnie z przepisem i po zagotowaniu odstawiłam. myślę że pomylili się co do ilości mleka, podali 1 l. a może jak bym gotowała do gęstości by był udany. Przepisu nie mogłam dodać i ciekawe że w przepisie na zdjęciu było wszystko w porządku i to już nie jedna u mnie taka wpadka. Przepisy trzeba podawać wypróbowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi