Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
As76

Moje Obrazy Wyszywane-jesus.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu podjęłam się wyszacia obrazu,który jest wyzwaniem mojego życia. Z różnych powodów do tej pory w zasadzie go nie mogłam wyszywać.Jednak od dwóch dni z ogromną radością wróciłam do igły i kanwy. Oto pierwsze 2 fragmenty .Pierwszy ciemny fragment to dolny lewy róg obrazu.Za drugi fragment uznaję prawy dolny róg obrazu. Celem końcowym będzie połączenie tych dwóch elementów ,by tworzyły cały dół i dopiero powolutku kolejnymi etapami mam zamiar przesuwać się ku górze,by ostatecznie obraz zakończyć prawym górnym rogiem. Wzór ,z którego robię obraz jest na 16 kartkach papieru A-4.Będę się starała wklejać na bieżąco kolejne w pełni ukończone fragmenty z każdej kartki ze wzorem.

post-8637-1211757687_thumb.jpg

post-8637-1211757769_thumb.jpg

post-8637-1211757828_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obraz piękny, wiem że dasz radę. Już podziwiałam obraz Matki Boskiej.Życzę wytrwałości, choć wiem że Ci jej nie brakuje. Pokazuj kolejne fragmenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anetka, podziwiam Twoje zdolnosci a szczególnie zapała i wytrwałosć. Czekam na dalsze fragmenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ładny i pracochłonny obraz.Wiem co to znaczy,bo sama wyszywam choć teraz brakuje mi czasu .Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja dołączam do powyższych opini ...... bedę śledzić kolejne etapy Twojej pracy .Trzymam kciuki :D . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi ukończyć pierwszy fragment.Brakujące puste miejsca , to po prostu brak koloru i niemożliwość wykonania w tym momencie danego fragmentu.Mulina już w drodze i wkrótce nic nie będzie brakowało. A tymczasem pierwszy cały kawałek wygląda tak:

post-8637-1213696987_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anetko kawał dobrej roboty :grin: , masz niesamowite tempo ! Jak się przygladam kanwie ,to nie widzę naszkicowanego wzoru ? ,czy liczysz kratki w poszczególnych kolorach ?....Jak dobrze zrozumiałam to zostało Ci jeszcze 15 takich fragmentów do wyszycia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak. Jedyną pomocą w tym obrazie jest kratkownica 10 x x10 x x. Rozliczam wszystkie xxxx pojedyńczo i tak przenoszę wzór na kanwę. Bardzo cześto się zdarza ,że danego koloru jest 1 x bądź 2 xx.Trudno by więc było takie szczegóły umieszczać na kawnwie nadrukiem. Pozostało już mniej niż 15 ,bo wcześniej pokazywałam prawie już ukończony drugi róg.Niestety podczas zamawiania kolorów musiałam kilka pominąć i teraz mi brakuje.Lada moment powinny już zostać przesłane i wtedy zabiorę się do uzupełniania luk. Po uzupełnieniu tych szczegółów będę miała już zrobione 2 pierwsze krańcowe kawałki i zostanie tylko 14 części do zrobienia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbialam kiedys robotki reczne ale wyszywanie mi nie wychodzilo nawet w szkole na zpt.Wiec tym bardziej jestem pelna podziwu.Jak duza to bedzie calosc?Chodzi mi o wymiary.Pozdrawiam serdecznie i zycze wiele samozaparcia w dazeniu do celu.:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obraz będzie miał ostatecznie rozmiar ok.58x80 cm.Robiony jest kanwie 55x10 czyli na odcinku 10 cm znajduje się 55 xxxx.Jeden x to 2.2 mm szer.i długości. Zamierzałam zrobić go w rok,ale chyba nie dam rady.Hihihi.Brak czasu mnie przerasta. Jednak coś tam przybywa i wkrótce pokaże Wam następny fragment. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że powstaje kolejne dzieło :P będę kibicować fajnie tak oglądać co jakiś czas kolejne odsłony obrazu. Ile w nim jest kolorów ?jestem ciekawa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Justynko dzieło,nie dzieło,ale coś wyjdzie. W tym momencie jest ustawiony na 75 kolorów.Rozszeżyłam sobie gamę co prawda na 85 ,ale wszedł mi wtedy dośc mocny zielony na twarz i zrezygnowałam. Wróciłam do wersji podstawowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezus,ale tym razem inny. Zrobiłam tę pamiątkę w 4 dni dla znajomych na ślub. Myślę,że im się spodoba.

post-8637-1219322758_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi