Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Basia K

Cytrynówka Z Miodem

Rekomendowane odpowiedzi

Tego przepisu chyba jeszcze nie było. Wczoraj piłam to u teściowej,podobno ma też działanie zdrowotne-przy pierwszych oznakach przeziębienia. Składniki: 4 cytryny, litr wódki, 10- 25 dag miodu wielokwiatowego. Cytryny dokładnie wyszorować szczoteczką, sparzyć wrzątkiem i dokładnie osuszyc. Obrać żółtą skórkę, odrzucając biały miąższ. Wrzucić skórki do słoja, dodać miód,plastry cytryn i wódkę. Zamknąć szczelnie i odstawić na około dwa tygodnie. Po odstaniu "podusić" roztwór tłuczkiem, przelać nalewkę przez gazę bądź watę do butelek i dokładnie zakorkować. Odstawic na kilka dni (najlepiej tydzień) w chłodne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MONCIA79

Piłam tą nalewkę u znajomych-ale oni robią ją trochę prościej. - miarka miodu - taka sama miarka soku z wyciśniętych cytryn - wódka z tego co pamiętach znajomi w proporcjach używali szklanki ;) Również na 2 tygodnie lądowała aby się dobrze "przegryzła" Póżniej tylko trzeba dobrze przed nalanie wstrząsnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kondzia

Nalewka cytrynowa to jedyna, którą jestem w stanie wypić. Moja teściowa również jest mistrzem, jeśli chodzi o cytrynówkę. A jak rozgrzewa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Justysia

Takie nalewki można robić z wielu rzeczy, warto zobaczyć również z miętą :( Ale cytrynówki jednak można pić więcej, miętowa jest dobra, ale w małych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A propos miodu, to ostatnio piłam krupnik z sokiem grejpfrutowym. Proporcje: 1/4 krupniku litewskiego plus 3/4 soku, do tego trochę lodu. Niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uwielbiam wszelkie nalewki,ale koniecznie z kruszonym lodem, inaczej nie jestem w stanie tego przełknąć;/ nawet sobie ostatnio zamówiłam w necie kruszarkę do lodu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zagotowana

Właśnie to połączenie miodu i cytryny jest najlepsze! Nalewka wychodzi wtedy taka... zimowa :D Idealna na długie jesienno-zimowe wieczory, jakie się zbliżają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi