Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
AnnaK

Grzybobranie

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice nazbierali dzisiaj 2 wielkie wiadra grzybków i wzięłam je do domu do suszenia...będzie chyba ze 4 suszarki do nastawienia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też dziś byłam na grzybkach w tych samych okolicach co AnnaK w lasach duninowskich w miejscowości Lipianki,grzybków sporo same koźlarki,kilka podgrzybków.Niestety fotki nie wstawię ponieważ jest na niej również mój mąż i się nie zgodził :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiejsze grzybobranie. post-7505-0-85701100-1349026792_thumb.jp post-7505-0-00899900-1349026829_thumb.jp post-7505-0-65380900-1349026873_thumb.jp na pocieszenie zdrowy prawdziwek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękne grzybki Aniu :) Ja też byłam wczoraj na grzybkach, widziałam też ładne muchomory i własnie żałowałam, że nie zabrałam aparatu... chodziłam 2 godziny po lesie i znalazłam 4 szare kozaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O! Fajnie :smile: A u na pod modrzewiem rosły sobie takie grzybki, czy ktoś wie co to może być? Mam pewne podejrzenia, ale chciałam się upewnić :blush: post-8-0-08064100-1349182695_thumb.jpg post-8-0-80955300-1349182704_thumb.jpg post-8-0-29449800-1349182719_thumb.jpg post-8-0-01775400-1349182734_thumb.jpg post-8-0-29616800-1349182743_thumb.jpg post-8-0-19705600-1349182848_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda mi na jakiegoś maślaka. Może maślak dęty. Figiel na pewno rozpozna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Aniu, też wyczytałam że to pewien rodzaj maślaka, ususzyłam je, również pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie spotkałam takich grzybów . Góra trochę podobna do łuskwiaka . Myślę ,że dobrze rozpoznałyście . Ja używam tylko te tradycyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja znalazłam, że jest to maślak lepki. Ja też zbieram tradycyjne grzyby. W tamtym roku znalazłam 4 duże maślaki pod tym starym modrzewiem, ale były już robaczywe, a w tym roku urosło bardzo dużo grzybków, ale trochę innych niż tradycyjne maślaki, i pewne osoba, która od lat zbiera grzyby zapytała dlaczego nie zerwiemy sobie tych maślaków, przecież one są jadalne, i wtedy zaczęliśmy się interesować co to za grzyby... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękny koźlaczek Figielku...ja z mężem nazbieraliśmy dzisiaj pełny duży kosz podgrzybków z czarnym aksamitnym łepkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi