Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
AnnaK

Grzybobranie

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa to duży grzybek Figielku :smile: U nas podobno jest wysyp podgrzybków, tak słyszałam od różnych osób, ale trudno mi w to uwierzyć bo u nas rano był 1 st. i trzeba było skrobać szyby...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotko, byłam wczoraj w "pyrzowickim" lesie a potem w Zendku, uzbierałam kilkanaście kozaków , trochę podgrzybków, młodych, dorodnych i trochę maślaków. Na grzybki pojechałam dopiero po godz 14, a spotkałam ludzi z pełnymi wiadrami grzybów. My nie znamy lasu w Zendku więc nie zapuszczaliśmy się zbyt daleko. Teraz czekam na opieńki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My dzisiaj też byliśmy w lesie i nazbieraliśmy 2 duże kosze podgrzybków...zrobiłam po kaszubsku i reszta do suszarki,a i jeszcze mąż będzie sobie smażył na kolację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miniu no to trochę sobie nazbierałaś smacznych grzybków :smile: Ja też dzisiaj byłam na grzybkach, nawet trochę ich się namnożyło teraz w lasie ;-) Nazbierałam podgrzybków, maślaków, sitarzów (nazywanych też sitkami lub kożuchami) i dorodnego zdrowego borowika szlachetnego :smile: Ja byłam rano około 9.00 i bardzo zimno było, zmarzłam trochę :dry: Doruniu, piękne zbiory :smile: a te grzybki po kaszubsku brzmią ciekawie, czy mogłabyś się podzielić przepisem? :blush:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepis na grzybki po kaszubsku znalazłam niestety dopiero w tym roku na blogu Aleex http://kuchniaaleex....u-wg-aleex.html .Zrobiłam z 3 porcji i muszę przyznać,że są bardzo smaczne...rodzina się nimi zajada ze smakiem,a w szczególności moja mamusia :smile:

Robiłam trochę inaczej niż w przepisie,ale to już rzecz gustu i przyzwyczajeń :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj czekały na mnie te borowiki - rosły w jednym miejscu :smile: . Teraz idę sprawdzić ,czy drugi rzut opieńki się pojawia . Ciekawy przepis - dziękuję :)

post-6888-0-58634200-1349876127_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękne borowiki, mniam :) i szybki zbiór, jakby były takie grzybki to fajnie i szybko by się zbierało :mrgreen: My znaleźliśmy wczoraj takiego jednego borowika i do zupki go dałam, pycha ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tak ! kiedyś u nas rosło sporo prawdziwków . Ostatnie dwa lata sa bardzo ubogie w grzyby. Moje "poszły" w śmietanie do obiadu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałam Wam pokazać borowika , który rósł w oczku siatki z ogrodzenia uprawy lesnej . Kapelusz wrośniety w drut i noga w drugi . Troszke trwało ,zanim uwolniłam go bez uszczerbku na wyglądzie :smile:. "Maluch" ważył 46,5 deko.

post-6888-0-36125300-1350406465_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, ja nareszcie doczekałam się na opieńki, już przerobione, czekają w zamrażarce. W lesie jest tego MULTUM!, ciekawe, czy przetrwały wczorajszą ulewę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękny Figielku ten borowik :smile: ale sobie wybrał miejsce ;) Szybka jesteś Miniu :smile: No ciekawe czy przetrwały, bo lało strasznie... ale może też podrosną. Podobno teraz jest dużo dużych grzybków, dostały dużą dawkę wody i ciepła noc była to rosną jak szalone :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam dzisiaj z mamą w lasku nieopodal naszej działki i znalazłyśmy 15 borowików pięknych i zdrowych,kilka koźlaczków i 2 kanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi