Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
justhi

Czekoladka W Kokilkach (Za: Degusto.pl)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam kokilki, wczoraj przyjechali goście, to była okazja wypróbować czegoś. Kocham czekoladę. W wersji oryginalnej przepisu była kandyzowana skórka pomarańczowa i czekolada ze skórką pomarańczową. Ja zastąpiłam to konfiturą malinową. Piekłam 10minut i cieplutkie wnętrze wspaniale się rozpływało, a boki były aksamitnie kremowe/przypieczone. Na zimno też były smaczne :)

Składniki na 6 kokilek (260ml):

2 czekolady gorzkie

100g masła

5 jajek

4 łyżki cukru brązowego

1 łyżka kakao

szczypta soli

konfitura malinowa

Wykonanie:

Masło i czekoladę rozpuścić w garnku zanurzonym w kąpieli wodnej lub w garnku z grubym dnem. Gdy się rozpuszczą – odstawić do wystygnięcia.

Białka ubić na sztywno z solą. Żółtka utrzeć z cukrek. Delikatnie połączyć, dodać kakao. Stopniowo dodawać ostudzoną czekoladę z masłem. Masa powinna mieć konsystencje gęstego kremu. Wyłożyć warstwę kremu czekoladowego do kokilki, na to warstewkę konfitury, przykryć kremem. Rozkłożyć do kokilek tak, aby nie zajmowało więcej niż połowę objętości – wyrasta!

Wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 220 stopni na ok 10 minut. Powinno być ścięte z wierzchu a w środku pozostać płynne.

post-4786-0-38979300-1429430301_thumb.jp

post-4786-0-74960200-1429430324_thumb.jp

post-4786-0-99799500-1429430347_thumb.jp

post-4786-0-16340800-1429430370_thumb.jp

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale pyszności, ja też kocham czekoladę  :wub: A tak podana wygląda super smakowicie! :) 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi