Skocz do zawartości

Suszone Pomidory


malbed

Rekomendowane odpowiedzi

OSTATNIO BARDZO INTERESOWAŁ MNIE TEN TEMAT WIĘC TROCHĘ POSZUKAŁAM I ZNALAZŁAM .CHCIAŁABYM SIĘ TYM Z WAMI PODZIELIĆ.MOŻE KTOŚ SKORZYSTA JA ZACZĘŁAM SUZYĆ ALE TAKIE ZWYKŁE POMIDORY TYCH JESZCZE NIE KUPIŁAM,ALE NA PEWNO WYPRUBUJĘ W NAJBLIŻSZYM CZASIE.POZDRAWIAM. SUSZONE POMIDORY Najlepsze do suszenia są pomidory odmiany "plum tomatoe" takie niewielkie, w kształcie jakby dużej śliwki, stad nazwa. Są to pomidory o jędrnym miąższu, malej zawartości soku i pestek. Nie należy używać do suszenia pomidorów o dużej zawartości soku. Pomidory można suszyć w dehydratorze, w piekarniku lub na słońcu w odpowiednich warunkach, jak we Włoszech. Zwykle kroją tylko na połowę. Takie suszone pomidory noszą miła nazwę "Sun dried, tomatoes” czyli suszone na słońcu, bez względu na użytą metodę suszenia. Dowiedziono bowiem, ze i smak i jakość pomidorów suszonych każdą z tych metod jest absolutnie bez różnicy. Pomidory suszone można czasem kupić luzem i te są najtańsze, choć w ogóle b. drogie, ponieważ na funt suszonych pomidorów trzeba użyć 17 funtów świeżych. Kto ma odpowiednie nie soczyste odmiany, to może suszyć i warto brać 20-30 kg. na raz, aby mieć jakiś zapas i także na prezenty. Ogólnie dobrze ususzone pomidory trzymać w plastikowych woreczkach i w chłodnym miejscu można przechowywać latami, aby się tylko nie spleśniały, ale lepiej w słoiczkach z oliwa z przyprawami i czosnkiem, a ta oliwa potem do wszystkiego i świetna do sałatek. Suszone pomidory w woreczkach - jakkolwiek można przechowywać latami, tracą z czasem na kolorze i smaku. Lepiej w oliwie i z przyprawami. A mając suche luzem to należy włożyć do wrzątku na 2-10 min. i używać do wszystkiego potem. Można tez takie w oliwie z ziołami w słoiczkach i przewiązane piękną wstążką dawać w prezencie z każdej okazji. Technika suszenia powinna być przy dehydratorze. Suszenie na słońcu trwa 48 godz. Nakryć siatka, żeby się muchy nie dobrały. Na noc zabierać do domu. W dehydratorze 10 - 16 godz. Po 10 godz, sprawdzać i zdejmować mniejsze ususzone kawałki, aby nie przesuszyć. Suszyć mięsiste pomidory o mniejszej zawartości soku, kroić wzdłuż na pól, bo te dobre do suszenia są średniej wielkości. Można kroić poziomo, ale kształt i wielkość się zmieni po ususzeniu, będą pokręcone i tak, a kto to będzie widział, jeśli użyje się do potraw? Nie je się ususzonych tak sobie, wiec wygląd nie ma znaczenia. Najważniejsze, aby suszyć odpowiedni gatunek pomidorów, te pełne soku nic nie dadzą. Będą wiórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.