Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
ina12

Miodowe Serduszka W Czekoladzie

Rekomendowane odpowiedzi

25 dag miodu - naturalnego 50 dag mąki 12,5 dag cukru 10 dag masła 1 jajko kandyzowana skórka z pomarańczy i cytryny 1/2 łyżeczki cynamonu i mielonych goździków 1 torebka mała proszku do pieczenia 1/3 szklanki gęstej galaretki porzeczkowej 10 dag gorzkiej czekolady W garnku rozgrzewamy miód z cukrem i masłem, stale mieszając do uzyskania jednolitej konsystencji. Zdejmujemy i chłodzimy stale mieszając. Jajko ubijamy z szczyptą soli, a następnie dodajemy do schłodzonej masy miodowej razem z mąką wymieszaną z cynamonem, goździkami i proszkiem do pieczenia oraz z posiekaną skórką pomarańczową i cytrynową. Zagniatamy gładkie ciasto, które partiami rozwałkowujemy na oprószonej mąką stolnicy na grubość 1 cm i wycinamy foremką serduszka. W kąpieli wodnej roztapiamy czekoladę. Wycięte serduszka pieczemy 15 minut w piekarniku nagrzanym do temp. 220 st. C. Jeszcze ciepłe sklejamy galaretką porzeczkową po dwa i zanurzamy do połowy w płynnej czekoladzie. ina12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj upiekłam serduszka , bo został mi jeszcze miód od pierników . Część na ciepło sklejałam marmoladą ,a część bez pozostawiłam w pojemniku .Te podwójne dzisiaj polałam czekoladą i zmiękły .Jak cudnie pachną miodem i cynamonem :smile: . Za oknem mróz a ja popijam kawkę i zajadam serduszka .

Halinko Twoje przepisy sa niezawodne - dziękuję -pozdrawiam i gorąco polecam :smile:

post-6888-0-05141000-1327774490_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WoW! Piękne, ciasteczka na walentynki jak znalazł :smile: Ps. Figielku masz racje, przepisy Ineczki są niezawodne! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajowy przepis, no i własnie na walentynki! Wypróbuje na pewno, ale poleje czerwonym (EWENTUALNIE RÓŻOWYM) lukrem, żeby było bardziej walentynkowo ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi